PAYLAŞ

Geç Boşalma Nedir? Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Yaş ilerledikçe eğilim tersine döner. Erkek bu defa da daha zor bir boşalma sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Daha önce erken boşalmacı olanlar için sonradan doğan bu sonuç hem görkemli hem de olumludur. Bu biraz sonradan presbit olup da normal görmeye başlayan miyopların durumuna benzer. Ancak diğer kişiler ve onların partnerleri bu zamanı biraz uzun bulabilirler.

Geç Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Uygun bir tedavi uygulayabilmek için geç boşalmanın farklı nedenlerini öğrenmek gerekir.

Yaşa bağlı olarak erkeklik hormonu azalması durumunda arzular frenlenir, güdüler azalır, boşalma çok emek ister. Bir çözüm olarak testosteron hormonu çeşitli formlarda alınabilir ya da kalça kasından enjeksiyon yaptırılarak alınabilir. Ancak her durumda bir sağlık bilançosu alınmasında fayda vardır aksi takdirde özellikle prostatı etkileyecek yan etkilerle karşı karşıya kalınabilir. Bir diğer ürün de midodrinedir ve Gutron  adıyla satılır. Bu ilaç ortostatik tansiyon düşüklüğü hallerinde verilir, tansiyonu yükseltir ve boşalmaya yarımcı olur. Bu ilaç ilişkiden önce ve düzenli olarak alınmalıdır.

Bu tür ilaç tedavileri genel bir değişim felsefesi içinde kabul edilmelidir. Aynı zamanda boşalma davranışının da yeniden eğitilmesi gerekir, özellikle sperm atımının çok uzun zaman aldığı ve kimi zaman hiçbir boşalmanın sağlanamadığı hallerde. Genelde, mastürbasyon sırasında her şey normal görünür. Durum sanki cinsellikle vücut arasında meydana gelmiş bir iletişim kopukluğu gibidir. Yeniden eğitim daha mastürbasyon düzeyinde başlamalı ve birleşme sırasında yaşanan algılara ve hareketlere bağlanmalıdır. Kimi zaman penisteki basıncı azaltmak ya da hareketleri yavaşlatmak gerekir.

Erickson hipnozu da daha iyi bir başlama bırakma safhasının elde edilmesine izin verirken iç tahrikin de güçlenmesini sağlar.

Önemli olan hangi tedavi yöntemi uygulanıyor olursa olsun, bu yönteme uygun bir psikolojik davranış biçimi eşlik etmelidir. Eğer erkek üst düzey bir ödüllendirmeymiş gibi sadece boşalmasına sabitlenirse, boşalma zorlaşacak hatta kimi zaman hiç gerçekleşmeyecek ya da zevk vermeden gerçekleşecektir. Orgazm peşinde koşmak, biraz kendi gölgesinin peşinde koşmaya benzer. Biz ne kadar ilerlersek ilerleyelim gölgemiz bizden bir adım önde olacaktır. Öyleyse hoş duygulara odaklanmak ve anın keyfini yavaş yavaş küçük zevk anlarına bağlamak boşalma eşiğini düzgün bir hale getirecektir. Bu bağlamda iki kişilik erotik oyunlar esastır (masaj yapmak, okşamalar, fanteziler, film izlemek vs. ) Bunlar arzu trenini rayına oturtur ve en hoş duyguların yeniden keşfedilmesine yardımcı olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here