Kuru Kafa Balta Kolye

Karanlığı aydınlatan Tyran’ın benzersiz erkek kolye tasarımlarından bir tanesi olan Kuru Kafa Balta Kolye modeli; tehlike anında korkusuzluğu simgelemektedir.

Kuru kafa; kafatası veya iki kemikten oluşan bu simgelerin anlamı, tehlike ve ölümü ifade eder. Günümüzde birçok alanda kullanılan kuru kafa şekli, kıyafetlerde, takılarda ve özellikle gençlerin giymeyi tercih ettikleri tişörtlerde kullanılmaktadır.

Bazı askeri birlikler kuru kafa simgesinin askeri bir amblem olarak kullanmışlardır. Genellikle gençlerin, kullanmayı tercih ettiği kuru kafa simgesi, günümüzde ilgi görmeye devam etmektedir.

Balta sembolü, eski bir Girit simgesidir. Girit’te kutsal boğa anlamını da ifade ettiği belirtilmiştir. Balta sembolüne sevgi duyan, medeniyetler vardır. Çeşitli efsanelere göre, saf ışık, sevinç ateşi, yanan bir meşale ve düzgün bir alev anlamlarına gelmektedir.

Tyran, yenilikçi fikirleri ve muhteşem tasarımlarından biri olan Kuru Kafa Balta Kolyeyihazırlamıştır.

Kuru kafa ve balta sembollerini artık, birçok yer de görmek mümkündür. Bu simgeler, amazonların tarihinde bile yer almaktadır. Kuru kafa ve balta sembolleri, yiğitliği ve gücü simgelemiştir. Kuru Kafa ve Balta Kolye sembollerini seven ve saygı duyan amazon halkı da, takılarında ve dövme şekillerinde kullanmışlardır.

Günümüzde öncelikle gençler olmak üzere birçok kişi Kuru Kafa ve Baltalı Kolye kullanmaktadır.

Barok Desenli Lacivert Mineli Kalkan Kolye

Barok, 16. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar Avrupa sanatında büyük bir önem taşımıştır. İşlenmemiş iri inci anlamına gelmektedir. Rönesans esintilerini barındıran yeni tarz ve heyecan verici hale gelen barok desenleri birçok eserde kullanılmıştır. Resim, heykel, müzik dallarından birçok sanatçı eser vermiştir.

Tyran, asaleti ve korkusuzluğu ifade eden Barok Desenli Lacivert Mineli Kolyeyi sunmuştur. Barok deseni Avrupa’da çok ilgi görmektedir. Batı’da olan mimarlıkların aksine Türkiye’de daha farklı bir halde sunulmuştur. İngiliz Kraliyet Donanması’nın üniformaları için adlandırılan lacivert, karanlığın bazı tonları biraz daha mavi olmasına rağmen, neredeyse siyah olan koyu, koyu mavi bir renktir. Donanma, grafik tasarımlarda nötr bir renk olarak kullanılabilecek serin bir renktir.

Taşıma mavi sembolizm mavinin koyu tonları ile ilişkili, donanma önemi, güven, güç ve otorite yanı sıra zeka, istikrar, birlik ve muhafazakârlık taşır. Barok Desenli Lacivert Mineli Kolyeningizemli bir duruşu vardır.

Kalkanlar ise ortaçağ ve yeniçağ ortalarında, bir arma, bir pankart veya sürgülü üzerine basit bir sembolden oluşuyordu ancak bu, yavaş yavaş, tam hanedan başarısını içerecek şekilde genişlemiştir. Kalkan, tam bir hanedan başarısının merkezi parçasıydı ve bu pozisyonda, hayati öneme sahipti. Bir kalkanın boyutu, şekli, rengi ve tasarımları, her birinin sahibinin bazı niteliklerini veya özelliklerini gösterdiği için önem taşımaktaydı.

Armaların kalkanlarında geniş bir renk yelpazesi kullanılmıştır. Bazı durumlarda, bir arka plan olarak düz bir renk kullanılmış ve daha sonra farklı renkli desenler veya çizgiler ön planda kullanılmıştır. Diğer durumlarda, çoklu arka plan renkleri de kullanılmıştır. Renkler, masmavi kalkanlarda, masmavi, yeşil, mor, siyah ve kırmızı gibi tonlar dahil olmak üzere düzenli ve en sık kullanılan tentürleri ifade etmiştir.

Tyran, sizler için asaletin simgesi olan Barok Desenli Lacivert Mineli Kolyeyihazırlamıştır.

Bir hanedan kalkanında kullanılan her tentür veya renk, sahibin kişiliğini veya ailesini yansıtan bir kalite veya özellik anlamına gelir. Çoğu renk genel olarak kraliyet majestelerini gösteren mor gibi evrensel bir öneme sahipken, en hararetli renklerin anlamı ortaçağ Avrupa’sının bir bölgesinden diğerine değişiyordu. Lacivert renkli kalkanlar ise asaleti ve korkusuzluğu ifade ettiği için asil soydan gelen aileler kullanmaktaydı. Tyran’ın tasarımları piyasadaki erkek kolye modelleri arasından çok belirgin özellikle sıyrılmaktadır.

Melek Kılıçlı Kolye

Tyran, saflığın ve masumiyetin simgesi olan Melek Kılıçlı Kolye tasarımı ile Olumlu düşüncelere devam et. Doğru yoldasın! Demektedir.Melekler, “Tanrı’nın Habercileri” dir. Onlar Yaratan ve Onun yaratılışı arasında mesajlar taşıyan kutsal varlıklardır. Bu doğaüstü varlıklar hepimizin gerçekliğini eksiksiz ve kusursuz olarak bilir ve her zaman iyiliğimiz için çaba gösterirler. Mutluluğun ve erdemimizin en derin potansiyelimizi yerine getirdiğimizi görmek isterler ve tam anlamıyla dikkatimizi çekmeye çalışsalar bile, çoğumuz sadece işaretlerini görmezden geliriz.

Yeni ilhamlar ve yeni fikirler hayallerinizde ve gününüzün sessiz anlarında ortaya çıkacak.

Kılıçla birleşen melek sembolleri taşıma koruması, liderlik, birleşik odak, düşüncede saflık ve var oluşifadelerini simgeler.Acı ve keder zamanlarında size bir barış ortamı getirmeye çalışıyor. Tüm erkek kolye modelleri için tıklayın..

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here