PAYLAŞ

Artık erkekler de en az kadar dış görünümüne önem veriyor, özgüvenlerini destekliyorlar. Bakımlı olmak ve trendleri takip etmek eskinse göre erkekler için çok daha önemli.  Saç, sakal ve cilt bakımı olmadan kıyafete, parfüme yatırım yapmak ölü yatırım bu devirde. Arkadaş çevresinde öne çıkmak isteniyorsa mutlaka devre ayak uydurmak ve kendine iyi bakmak gerekiyor.

Bakımlı erkeğin bazı sırları vardır. Bugün bu sırlardan üç tanesine değineceğiz. Bunlar halledilmesi gereken 3 sorundan oluşuyor.

Sakal kalınlaştırma

Birincisi sık ve gür bir sakal. Sakal bırakmak hem muhafazakar kesim, hem de popüler kültüre ayak uyduran gençler arasında revaçta. Zamanı gelince sakal bırakmak gerekiyor. Bu sakalı toplamak, şekil vermek ve şık durması için kalın tellere sahip olmak gerekiyor. Maalesef bazımız genetik açısından şanssız. Ya seyrek çıkıyor yada teller zayıf oluyor.

Bunu düzeltmek için türlü koca karı yöntemlerine başvuran gençlerimiz başarısızlık hikayelerine imza atabiliyorlar. Gür bir sakalın formülü aslında basit. Saçlar, kaşlar ve sakallar her birisi hormonal dengeye göre çıkarlar. İyi bir endokrinoloji uzmanına gidip hormon açığınızı kapatmalısınız. Bu arada sakalı sıvazlamak, sakal diplerine oksijen gönderdiği için faydalı, bunu da unutmayınız.

El çatlakları

Pahalı takım elbiseler de giyseniz eğer ellerinizde çatlaklar varsa amele gibi görünürsünüz. İtalyan ayakkabılar, Fransız işi parfümler bu açığı kapatmaz. Fakat ucuza satılan el kremleri iş görür. Bu kremler nemlendirici ve cilde besleyici yağ veren niteliktedir. Hem el çatlaklarını kapatır hem de var olanları iyileştirir. Yeter ki  krem sürme alışkanlığı edinin.

Tırnak eti yemek nasıl bırakılır

Tırnak eti yemenin psikolojik kaynaklı olduğunu bir çok kişi bilir. Geçmişte yaşanan travmalara bağlı olarak bir kaygı ile baş etme yöntemidir bu. Tırnak yemek istemsiz bir eylemdir, belki de kişi bunu çaresizce yapıyordur. Fakat bir bayan için tırnak yiyen beyefendi potansiyel psikopattır. Bayanlar abartmayı severler ve tırnak yiyen erkeklere mesafe koyarlar. Bunun çözümü de basittir. Bir psikologa gidip çocukluğunuza yolculuk yapacaksınız. Birkaç seans sonra tırnak yemeyi bırakacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here