PAYLAŞ

İyi ve kaliteli bir ev yaşamı için dikkat etmeniz gereken birçok konu var. Bunların başında bornoz ve nevresim seçimi geliyor.

Bornoz denince aklınıza çok fazla bir şey gelmese de aslında birçok farklı kumaşı ve her türünün kendine has özellikleri var. Bu kumaşlar amaca uygun olarak kesinlikle değiştirilmeli ve bunlara uygun olarak seçilmeli. Nevresim konusundan bahsetmek gerekirse, uyku kalitesini en çok arttıran şeyleri başında doğru nevresin seçimi geliyor. İşte sizler için derlediğimiz nevresim ve bornoz hakkında bilgiler.

Bornoz Çeşitleri Nelerdir?

  • Türkiye havlu konusunda dünyadaki en iyilerin başında geliyor. Durum böyle olunca bu avantajı kullanmak gerekiyor. Daha uygun fiyatlarda ve daha fazla çeşide oldukça rahat ulaşabilirsiniz.
  • Bukle havlu denilen havlunun onu bu kadar ünlü olmasının sebebi ise emiciliği. Bu havlu kış aylarında çalışan insanlar için oldukça ideal. Çünkü sabah duş almak çalışan insanların korkulu rüyası. Bu genellikle birçok insanı hasta ediyor. Bukle havlu %100 pamuk ve dış iplikleri tıraşlanmamıştır. Bu yüzden çok yüksek bir emiciliğe sahiptir.
  • Kadife havlu ise diğerlerine göre çok daha yumuşak olmasıdır. Dış tarafındaki iplikler tıraş edilmiştir fakat iç taraftakiler edilmez. Bu onu daha yumuşak yapıyor. Ama bu durumun bir kötü tarafı var. Emiciliğinin ciddi oranlarda düşmesi.
  • Bambu havlu adı verilen havlunun ise en önemli özelliği içerisinde bambu kabuğundan üretilen bir madde ile pamuğu karıştırarak üretilmesi. Bu bornozlar diğerlerine göre çok daha fazla doğal ve anti-bakteriyel özellikler taşıyor.
  • Polyester veya sentetik olan kumaşlar fiyat olarak oldukça uygun olsa da kalite açısından oldukça kötüdür. Daha ilk yıkamada deforme olurlar ve emicilik açısından oldukça kötüdür. Ayrıca bornoz insan teniyle direk temas eden bir kumaş olduğu için bu kumaşlar kesinlikle insanlarda hoş etki bırakmazlar. Bunun gibi birçok konu düşünüldüğünde 1 kere para verip kaliteli bir bornoz almak daha mantıklı. Çünkü ucuz diye aldığınız bornozlar hızlıca deforme olacaktır ve yenisini almanız gerekecektir.

Nevresim Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Nevresim uyku kalitesini en çok arttıran etkenlerden birisidir. %100 pamuklu olarak üretilen nevresimler mutlaka tercih edilmelidir. Bu kumaşlar iplik sayıları daha fazla olduğu için hem daha rahattır hem de daha dayanıklı olacaktır. Fakat piyasada %100 pamuklu denmesine rağmen öyle olmayan birçok nevresim var. Bu ve bunun gibi alışverişlerinizi www.miraykaya.com üzerinden yapabilirsiniz. Hem fiyat açısından hem de kalite açısından bulabileceğiniz en iyi seçenek.

Nevresimler yıkandıktan sonra mutlaka hava alan bir yerde kurutulmalıdır. Böylece üzerlerinden oluşan bakterilerden kesinlikle kurtulacaksınız. Şaşırtıcı bir şekilde nevresim en çok bakterinin yaşadığı yerdir. Bu yüzden hasta olmamak için Nevresim Takımıtemizliğine oldukça fazla önem vermeniz gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here