PAYLAŞ

Burun estetiği ameliyatı neden gereklidir sorunun cevabını merak ediyorsanız doğru yazıyı okumaya başlamışsınızdır demektir. Vücudumuzda en dikkat çekici organımız olan ve insanlarla iletişim kurarken bile en ön planda olan organımız yüzümüzdür. Bundan dolayı yüzümüzde yer alan ve yüzümüze üç boyutlu görüntüyü kazandıran organımız olan burun da estetik açıdan önemli bir yer kaplamaktadır. Durum böyle olunca insanların burun estetiği ameliyatı olarak istedikleri ve arzu ettikleri burun şekline kavuşma isteğini yerine getirmek amacıyla burun estetiği ameliyatı operasyonu türemiştir. Ayrıca burun estetiği ameliyatı nefes alma ile ilgili solunum yolu rahatsızlıklarının da çözüme kavuşmasını sağlayan bir operasyondur.

Burun estetiği ameliyatında ne gibi işlemler yapılır gelin birlikte göz atalım. Bazı kişilerin burnunda yer alan kemer fazlalığı mevcuttur, bazılarında ise burun üst kemeri çok fazla içe doğru oyuktur; bazı burunlar aşırı uzun olabiliyorken, bazı burunlar da çok fazla kısa olabiliyor. Bu sorunlardan yola çıkarak sonuç olarak diyebileceğimiz sonuç, burun estetiği ameliyatı ile yüzün alın ile, çene ve elmacık kemikleri ile uyumu da baz alınarak yüzün bu diğer bölgeleriyle uyum içerisinde olması gözetilerek bu ameliyat gerçekleştirilir. Bunların yanı sıra dışarıdan belli olmayan, nefes alımını tıkayan, burnun içerisindeki eğrilik ve fazlalık olarak beliren etler, kıkırdak dokular da daha sağlıklı ve daha iyi nefes almayı sağlamak amacıyla da burun estetiği ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Burun estetiği sonrasında kişi bu operasyonun artılarını fazlasıyla görmektedir.Öncelikle olarak nefes alma problemleri yaşayan kişilerin sağlıklı bir nefes alma düzenleri oluşmuş olacaktır. Sadece estetik amaçlı dahi bu ameliyat tercih edilmiş bile olsa, operasyon esnasında bu bölgeye  de müdahale edilerek bu nefes alma problemi de çözüme kavuşturulmuş olur. Bu konuda tecrübesi ve bilgisiyle oldukça güvenilir bir doktor olan Doçent Doktor Ozan Seymen ve ekibiyle bu arzunuzu gönül rahatlığıyla yerine getirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here