Okulu kendimize yetersiz bulduğumuz noktada yardımcı olarak aklımıza ilk gelen şey dershanelerdir. Özellikle sınav senesinde okulun gereğinden yoğun işlemesi ve faydasının buna oranla az olması öğrencileri dershanelere itmektedir. Dershaneler dersin daha verimli ve daha kapsamlı şekilde ilerlediği bir kurumdur. Herhangi bir hedefte önümüze geçilmesi gereken sınavlar koyulmaktadır. Bu tür engellerde size koçluk ve yardımcılık edecek olan dershane sınıfları okula göre az kişi olması ve öğretmenlerin sizinle bire bir ilgilenmesi sizi sınava daha da motive edecektir.

Öğrencinin önündeki sınava hazırlanması için sınavın müfredatına göre bir sene içinde geniş kapsamlı şekilde bir çalışma planı yapılmaktadır. Eksik kaldığınız konularda öğretmenlerden yardım alabilir ve tüm bunların yanında yapılan genel denemelerle sınav öncesinde durumunuzun ne derece olduğunu, hangi konularda eksiklerinizin olduğunu ve ne derece çalışmanız gerektiğini görebilirsiniz. Büyük sınava kadar devam eden deneme durumunuzun daha da iyileştiğini görüp hedefe daha da yaklaşmanın sevincini yaşayabilirsiniz.

Her kurulan dershanenin amacı kendilerinden yardım isteyen öğrencileri sınava hazırlamak ve başarıyı elde etmelerini sağlamaktır. En başında yapılan sınavla beraber öğrencilerin seviyesine göre ders aldığı dershaneler öğrenciyi zorlamaz ve kısa vadede öğrencinin alabileceği bilgiden fazlasını yüklemekten kaçınır. Sınavlar yaklaştıkça öğrencinin içinde bulunan kötü hissi ve konuları yetiştiremeyeceği düşüncesini yok etmek için tempolarını çoğu zaman daha da arttırır ve sömestr ve benzeri tatillerde de öğrenciyi eğitirler. Sınav yolunda en iyi dostunuz olan dershaneler aldıkları paranın hakkını fazlasıyla vermektedirler. Sizin için çalışan öğretmenler siz öğrencilerin kendini daha iyi hissetmesi için arkadaş gibi yaklaşmakta ve sizi anlayışla karşılamaktadır. Böylelikle karşınızdaki öğreticinin sizi sevip saydığını gördükçe onun ağzından çıkan her şeyi aklınıza daha da net bir şekilde kazımaktasınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here