PAYLAŞ

Halk arasında kürtaj olarak bilinen ama asıl doğru tabiri küretaj olan durum, genellikle rahim içerisinde istenmeyen bir gebelik olması durumda uygulanan işleme verilen addır.

KÜRTAJ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER:

Kürtaj istenmeyen gebeliklerin sonlanması amacı ile uygulanan bir işlemdir. Fakat kesinlikle aile planlaması konusunda olan bir konu değildir. Doğru aile planlaması yapmak için kürtajdan faydalanılmaz. Kürtaj ancak tüm dikkatlere ve korunma yöntemlerine rağmen istenmeyen bir gebelik ile karşı karşıya kalındı ise bu durumda tercih edilmesi daha doğru olan bir yöntemdir. İstenmeyen gebeliklerin çözümü olan kürtajın bir başka kullanılma alanı ise, düşük yapan kadınların rahiminde düşük yapılan bebeğe ait herhangi bir kalıntı kaldı ise bu durumda da annenin zehirlenmemesi adına yine kürtaj Ankara uygulanabilmektedir. Tüm bunların dışında gebelik durumu olmayan fakat fazlaca ve uzun süreli olarak adet gören kadınlarda da rahim içinin temizlenmesi ve düzenli adet görülmesinin sağlanması adına kürtaj Ankara işlemi yapılabilmektedir.

KÜRTAJIN ÜLKEMİZDEKİ YASAL BOYUTU:

Kürtaj işlemi için ülkemizdeki yasal tarih son adet görülmesinin ilk başladığı tarihten itibaren devam eden 10 hafta ile sınırlandırılmıştır. Bu tarihin dışında kalan sürede kesinlikle kürtaj işlemi yapılamamaktadır. Fakat bazı özel durumlarda bu yasa göz ardı edilmektedir. Bu durumlardan biri gebeliğin devamı eğer anne sağlığını olumsuz yönde etkiliyor ise gebelik kaçıncı haftada olursa olsun kürtaj işlemi yapılabilmektedir. Yine bebeğin gebelik döneminde sağlığını etkileyecek ve gebeliğin devamının gelemeyeceğine dair bulgular var ise, yine gebelik kürtaj Ankara işlemi ile sonlandırılabilmektedir.

KÜRTAJ HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

Başlı başına cerrahi bir işlem olan kürtaj işlemi, kesinlikle bu alanda eğitim almış ve işinde uzmanlaşmış kişi ve kişiler tarafından uygulanmalıdır. Bu alanda Ankara’da tartışmasız en iyi kürtaj Ankara doktoru olan Uzay Yıldırım sizlere en güvenilir ve en doğru hizmeti vermektedir. Bunun dışında eğer kürtaj işlemi esnasında genel anestezi uygulanacak ise, en azından 4 saat öncesinden aç ve susuz olması istenmektedir. Fakat eğer işlem lokal anestezi ile yapılacak ise o zaman hastanın aç olmasına gerek yoktur. Bu şekilde işlem hasta tok karnına iken de yapılabilmektedir. Kürtaj işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.uzayyildirim.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kaynak : https://www.uzayyildirim.com/kurtaj

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here