PAYLAŞ

Dinlenme ve Ereksiyon Halinde Ortalama Cinsel Organ Boyu Ne Uzunluktadır ?

Dinlenme halindeki bir cinsel organın boyutlarını asgari ve azami ölçülerde yani 7 cm ile 11 cm arasında verebilir. Çapı ise 3 cm civarında olmalıdır. Küçük penisliler için bu ölçüler bir teselli mahiyetinde olacaktır zira onların yönelimleri penislerinin ölçüsünü daha ziyade ereksiyon halindeyken almalarıdır. Bu ölçüler Amerikalı seksologlar Masters ve Johson tarafından alınmış ve teyit edilmiştir.

Ereksiyon halindeki cinsel organ ise 12 cm ile 16 cm arasında bir uzunluğa sahiptir. Bu ölçüm pubis kemiği ile penis ucu arasındaki mesafedir, çap ise 4 cm olmalıdır. Dünya ortalaması ise 13-14 cm civarlarındadır. Bu arada tabii ki daha küçük ( 10 cm ) ve daha büyük ( 20-24 cm ) penisler de mevcuttur. Cinsel organın nihai ölçüleri ergenliğin sonu ile birlikte kesinleşirse de ilerleyen yaşla beraber hormon kaybına ve büzülen deriye bağlı olarak birkaç milimetre küçülebilmektedir.

Cinsel organ ölçüleri ile olarak neyin can sıkıcı olduğunu iyi anlamak gerekir. Kimi zaman sırf partner doyuma ulaşmadığı için endişe gelir ve yerleşir. Partner ‘’ seni içinde hissedemiyorum ‘’ dediğinde bizim erken boşalma uzmanı adamımız bunu ‘’ yeterince büyük ( yada uzun ) değilim ‘’ diye tercüme eder ve ilişkinin süresi ile ilgileneceğine cinsel organının boyuna takılır kalır.

‘’ Soyunma odası sendromu ‘’ diye adlandırılan bir diğer örnek de şudur : kişi ne kadar cinsel bakımdan her şeyin yolunda olduğunu söyleyip dursa da, kendisini diğerleri ile kıyaslama halindedir, özellikle spor sonrası alınan ortak duşlarda. Bu durum öyle bir noktadadır ki kimileri sırf bu kıyaslamayı yapmak zorunda kalmamak için spor yapmayı da bırakabilirler. Bazı mesleklerde bu risk kaçınılmazdır: askerlik, itfaiyecilik, atletizim vs. buradaki korkunun temek kaynağı ereksiyon halindeki organın çok küçük olması değil, dinlenme halindeyken sergilediği görünümünün yetersiz olmasıdır.

Yumurtalıklar ise bir erkeğin cinsellik ve üreme gübü yüklü organlarıdır ve bir kese içinde yer alırlar. Üretkenliğin ve libidonun varlığı için vazgeçilmez olan ve cinsel organların gelişimini sağlayan androjen hormonunun üreticisi durumundadırlar. Yumurtalıklara bağlı birincil endişe ise hipogonadizm ( doğurganlık ve libido düşüklüğüne yol açabilecek ölçüde küçük yumurtalıklar ) gerçeğidir ya da dişi hormonların fazlalığı nedeniyle göğüs büyümelerine yol açan jinecomasti. Kaldı ki bu göğüs büyümeleri genellikle şişmanlığa bağlanır.

Penis Boyu Kadının Aldığı Zevkte Etkin Midir ?

Penis boyu kadın tarafından alınan zevk noktasında pek de etkili bir unsur değildir zira, kadın cinselliğin en hassas noktaları daha ziyade yüzeyde yer alırlar (klitoris ) ya da vajina girişinden 4 cm kadar içeride ( G noktası ) bulunurlar. Bu durumda önemli olan unsur penis sertliği ve cinsel ilişkinin süresidir. Bunun ispatı da, şu ya da bu şekilde ereksiyon kalitesi iyileştirildiğinde veya ilişki süresi uzatıldığında partnerin genellikle doyuma ulaşmasıdır ve bu da cinsel organ boyutunun bir doyumsuzluk nedeni olmadığı gerçeğini kanıtlar. Geçmiş bir kongrede bu konu katılımcı uzmanlar tarafından enine boyuna tartışılmıştır. Burada çıkan sonuç: cinsel organ boyutu hiç de azımsanmayacak sayıda erkeğe ve bazı kadınlara fanteziler kurduruyor olsa da sonuç itibarı ile kadının alacağı zevk büyüten şeyin cinsel organın çapı olduğu sonucuna varılmıştır.

Kısmen teselli olmak için bilinmesi gerekli olan bir başka gerçek de şudur: partnerlerin ateşlenmeye başladıları sırada kadın cinsel organ şişer ve penis kadın organı tarafından tam anlamıyla sarmalanır. Bu aşamada, duyulmaya başlanan zevk bazı kışkırtıcı sözlerle güçlendirilir.

Cinsel Organ Tıbbi Müdahale İle Büyütülebilir Mi ?

Evet, söz konusu teknik falloplasti diye adlandırılır ve iki aşamada uygulanır: uzatma ve kalınlaştırma. Cerrah önce penisi pubise bağlayan bağları gevşetir ve daha gevşek bir yeniden bağlama ile ortalama 2-3 cm uzamış olur. Ancak operasyondan sonra, deyim yerindeyse, penis her rüzgara açık olacaktır ve gerek dinlenme gerekse ereksiyon halinde pubise olan bağı daha gevşek olduğu için bereket heykellerindeki küçük adamın penisi gibi vücuda 45 derecelik bir açıyla durmayacaktır. Operasyondaki ikinci etap, daha önce kalça ya da göbekten çekilmiş olan yağın penise enjekte edilmesidir. Bu sayede penis çapı 2 cm kadar genişleyecek ve bu iki aşamanın sonunda dha büyük bir penise sahip olunacaktır. Ancak buradaki sakınca, operasyonun kalıcı neticeler verebilmesi için yağ enjeksiyonunun iki hatta üç kez daha tekrarlanma zaruretidir, zira enjekte edilen yağ zaman için yok olmaktadır. Operasyon 40 dakika sürmekte ve hastanede bir gece geçirilmektedir. Her yıl yüzlerce erkek bu operasyonu geçirmekte ancak bunlardan sadece %3’ü küçük ya da mikro penis ( dinlenmede 4-5 cm küçük ) sahibidir.

Bu son durumda şayet problem gelişme çağında tespit edilebilirse erkeklik hormonları, genital bezlerin yeniden gelişmeye başlamasına olanak verebilir. Ancak bu durum gelişme çağı sonrasında görülürse dünyanın bütün androjenleri de bir araya gelse cinsel organın büyümesini sağlamayacaktır. Sadece birkaç santim kazanabilmek için geriye tek bir çare kalır, o da estetik cerrahi.

İki durumda cerrahi girişim gereksizdir: Birincisi cinsel organın boyundan kaynaklanmayan cinsel tatminsizlik, ikincisi ise obezite ya da karın bölgesinde yoğunlaşmış yağlanma. Bir yağ yatağının içine batmış olan cinsel organ daha mütevazı görülür. Netice itibarı ile bu hazin bir göz yanılgısıdır ve böylesi durumlarda uygulanacak bir yağ aspirasyonu geçirilerek bir cinsel organ büyütme ameliyatına yeğlenmelidir. Göbek indiğinde, cinsel organ eni konu büyük görünecektir.

Spor Yaparak Penis Kaslandırılabilir ve Daha Büyük Görünmesi Sağlanabilir Mi ?

Hayır, çünkü penisin yapısında klasik tabiri ile bildiğimiz bir kas yapısı mevcut değildir. Penis, içindeki boşluğa doğru yoğun bir kan akışıyla şişer ve bu kanın çekilmesiyle söner. Bu yapı içinde bulunan kaslar tutucu vazifesi gören düz kaslardır yani karın ya da pazılarda bulunan çizgili kaslardan değildir.

Penisin Mekanik Olarak Çekilmesine Dair Teknikler İşe Yarar Mı ?

İnternet üzerinde görmekte olduğunuz ‘’ doğal uzatma ‘’ yöntemlerinden uzak durmak gerekir. Bu yöntemler seks mağazalarında satılan ve günün birkaç saati penise takılarak uygulanan bazı cihazlarla alakalıdır ya da yoğun penis çekiştirme antremanlarından ibarettir. İşte bu noktada gerçekten zayiatla karşı karşıya kalınabilir.

Seks Mağazalarında Satılan Kremler Penisin Büyütülmesinde Etken Midir ?

Hayır. Bu gerçek bir dolandırıcılıktır. Bu kremlerin günde iki yada üç defa ve her defasında birkaç dakika süresince uygulanması istenir. Söz konusu kremler aslında gerçek bir kas yapısına sahip olmayan penisi kaslandırmaya yöneliktir. Aynı şey internet üzerinde satılan bazı saçma sapan patch’ler için de geçerldir.

Testislerden Birinin Diğerine Göre Daha Sarkık Olması Normal Midir ?

Evet, bu fizyolojik bir gerçektir ve rahatına daha düşkün olan genellikle sol testistir. Kaldı ki hava sıcak olduğunda testislerin kendilerini soğutmak için aşağı sarkmaları, soğuk olduğunda da vücut ısısı ile ısınmak için geri toplanmaları son derece doğaldır. Bu durumu denemek son derece kolaydır: Önce soğuk bunu takiben de sıcak bir duş alıp sonuçlarını görebilirsiniz. Yaşlanmak da dokularda bir gevşemeye neden olur ve bu durum 70 ile 80 yaşlarında görülür. Yaşın da testisleri saran kesenin yüksekliği üzerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır.

Penisim Sağa Doğru Hafif Bir Kavis Yapıyor ve Bu Beni Endişelendiriyor

Söz konusu olan gerçek bir yamukluk mu ? Bu durum sürekli mi? Cinsel ilişki sırasunda bile rahatsızlığa neden oluyor mu ? Öncelikle bu soruların sorulması gerekir. Bazı eğrilikler son derece sıradandır ve bunların sebebi penis derisinin bir taraftan daha kısa olmasından ve yöne doğru penis başını çekmesinden kaynaklanabilir. Bu durumda atılacak küçük bir çizik ( plastik operasyon ) her şeyi yerli yerine getirmeye yeterli olacaktır. Bu arada abartılı durumda olan ve cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyen bir eğrilik de söz konusu olabilir. Buna Lapeyronie ( 1743 yılında hastalığı bulan tıp adamı ) denilen hastalıkta rastlanır ve ellili yaşlara doğru karşılaşılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here