PAYLAŞ

İnsanlar ya da firmalar kendilerine ait bir internet sitesi istediklerinde ilk olarak bu web sitesinin nasıl oluşturulacağı geliyor.

Tarayıcıların adres kısmına yazılan domain adreslerinin nasıl olacağı, sitenin teması ya da içeriği konusunda birçok farklı fikir ortaya çıkabiliyor. Ancak bir sitenin sorunsuz bir biçimde hizmet verebilmesi için en önemli etmenlerden birisi olarak hosting hizmeti gösteriliyor. Bir site bilgisayar üzerinden yayında kalabiliyor. Bu doğrultuda bir bilgisayar sürekli olarak açık bırakılarak ona bağlı olan internet sitesi yayında tutuluyor. Ancak birçok problem buna engel olabileceğinden daha profesyonel bir hizmet olarak hosting hizmeti alınıyor.

Bilişim firmalarına giderek hosting hizmet için başvurularda bulunanlar, sitelerinin her şartta yayında kalmasını sağlayabiliyor. Siteyi yayında tutan bilgisayarda yaşanan arızalar, elektrik kesintileri ya da benzer amatörce sorunla hosting sisteminde yer almıyor. Belirli bir süre aralığında alınan hosting hizmeti sayesinde site 7 /24 yayına kalıyor. Böylece dünyanın her yerinden insanlar günün her saatinde siteye ulaşım sağlayarak istenen bilgileri alabiliyorlar. Özellikle siteler üzerinden satış imkânı sunuluyorsa burada sitenin kapalı olduğu her süre maddi açıdan zarar anlamına geliyor. Bu da sitenin yayında kalmasını sağlayan hosting hizmetinin ne denli önemli bir hizmet olduğunu gözler önüne seriyor.

Bilişim Hizmetleri ve Veri Merkezi

Şirketlerin ihtiyaç duydukları bilişim hizmetlerini kendi imkânları ile karşılamaları çok mümkün olmuyor. Bir işletmenin kullandığı internet sitesinin, programların ya da veri merkezlerinin kalitesi aynı zamanda şirketin de dışarıdan bakıldığında ne kadar kaliteli bir şirket olduğunu gösteriyor. Bu sebeple de bilişim konusunda işletmeler alabilecekleri en iyi hizmeti almayı amaçlıyorlar. NGN firması tarafından verilen bilişim hizmetlerinde her zaman müşteri odaklı çalışırken bilişim hizmetleri kullanılarak şirketin nasıl daha büyük bir hale geleceği düşünülüyor. Bunun sonucunda ortaya çıkan sonuçlar da en kısa sürede uygulamaya geçirilerek bir adım öne geçilmesi sağlanmış oluyor.

Bilişim hizmetlerinin en önemli aşamalarından birisini veri merkezleri oluşturuyor. Veri merkezleri bir sitede ya da programda girilen verilerin tamamının toplandığı yer olurken tamamen profesyonel bir şekilde kuruluyor. İşletmeler, sitelerine girilen en ufak verileri dahi bu merkezlerde saklarken NGN firması gibi profesyonel bilişim şirketleri özel veri merkezleri kiralayarak bu hizmeti sunabiliyor. Kendine ait bir program ya da web sitesi bulunan işletmeler, NGN tarafından veri merkezlerinin içerisinde kendilerine ayrılan alanda hizmet alıyorlar. İsterlerse kendileri için kusursuz bir veri merkezi inşa etme imkânları da olabiliyor.

NGN Hakkında

Türkiye’nin en profesyonel bilişim firmaları arasında yer alan NGN, kuruluş yılı olan 2005 senesinden itibaren Türkiye sınırlarında hizmet vermeye devam ederken Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn Krallığı’nda da hizmet vermeye başlamıştır.

Yurt dışında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmeye başlayan NGN, bu sebeple ‘‘Son 3 Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasına girmeyi de başarmıştır. Takvimler 2015 senesini gösterdiğinde BT Haber A.Ş. tarafından verilen “Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” ödülünü alan NGN, profesyonel çalışma şeklinin ödülünü de almıştır.

NGN, her zaman müşterilerine kaliteli teknolojik çözümler sunarken iş ortaklarının bilişim ile birlikte yükselmesini amaçlamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here