Toplumda hem erkek hem de bayanlarda, zaman içerisinde cilt problemleri yaşanması mümkündür. Bunların birçoğu dış etkenli problemler oluyorlar ve kısa süre içerisinde tedavi edilmeleri mümkün oluyor olsa da bazılarının tedavi süreci uzarken nadirde olsa kalıcı olarak ciltte problem oluşturdukları da görülebilmektedir. Bu durumlar kimi zaman yaşlılık belirtileri ile birlikte gelse de kimi zamansa belirttiğimiz gibi dış etkenlerden olabiliyor. Ciltte leke ve akne gibi problemler oluştuğunda ise bunlar için geliştirilen birçok farklı ve etkili yöntem saymak mümkün. Bunlardan bir tanesi ve en etkilisi diyebileceğimiz yöntem ise son zamanlarda gelişen Hydrafacial yöntemidir. Hydrafacial ülkemizde fazla gelişmemiştir. Ülkemizde Hydrafacial Mersin ilimizde birkaç klinikte uygulanabilmektedir. Hydrafacial üretici Edge yurt dışı bir firma olduğu için her şehirde bulmak biraz zor olsada hydrafacial Mersin kliniklerinde randevu alıp tedavi olmanız mümkündür.

Hydrafacial yönteminin güvenilirliğini arttırmasında bir diğer etkense FDA onaylı tek cilt bakım cihazının bu tedavi yönteminde uygulanıyor olmasıdır. Bu sistemi biraz daha araştırdığınızda 2015 yılında yılın cilt bakım teknolojisi ödülüne sahip olduğunu görmeniz mümkündür. Ülkemizde Hydrafacialı mersin ilimizde hizmet veren Karakucak kliniğinde bulmanız mümkündür.

HYDRAFACİAL NASIL ETKİ EDER?

Hydrafacial yöntemi, genellikle ciltlerde oluşan sivilce, leke, akne gibi sorunların tedavisinde kullanılabildiği gibi, yaşa bağlı olarak ciltte oluşan kırışıklıklar ve buruşmalar için sıkça kullanılan bir yöntemdir. Tedaviden sonra insanların yüzlerinin daha ışıltılı ve genç bir görünüme sahip olmasının garantisi verilmektedir. Yapılan tedavide kullanılan cihazların yanı sıra bu tedavide Hydradermabrazyon teknolojisine de yer verilmektedir. Bu alanda araştırma yapan ve yazan kişiler hydrafacial yöntemi için temizleme, soyma, nemlendirme, antioksidan koruma tedavisi ve özellikle akne temizliği için çok etkili ve başarılı olduğunu düşünmektedirler.

HYDRAFACİAL NASIL YAPILIR?

• Tedavi başlangıcında cilt güçlü bir vakumlama ile temizlenecektir. Bunun yararı ise doğrudan akne tedavisi yapılmamış olsa bile aknelerden kurtulunmasıdır.
• Tedavinin devamında sıvı ile birlikte vakum yapılarak peeling sonrasında ki sürece geçilir. Bu aşamada ise ciltte bulunan lekeler, akneler, akne izleri, gözenekli ciltler herhangi bir deformasyona uğratılmadan derinlemesine temizlenmiş ve mikrodermabrazyon sağlanmış olacaktır.
• Bunları takip eden 3. aşamada ise serum tedavisine başlanacaktır. Serumları bireyin cilt durumuna göre (akne yoğunluğu, yaşlılık belirtileri, lekeler) değişik serum karışımları uygulanacaktır.
• Bu aşamada ise cildin nemlendirilmesi ve nem dengeleyici olarak bilinen solüsyonlar uygulanacaktır. Bunun yanı sıra antioksidan ve hyalüronik asitlerde uygulamaya dâhil edilecektir.
• Son süreç olan 5. aşamada ise led terapi uygulamasına gidilecektir. Burada akneler için mavi ışıkla uygulama yapılacaktır. Aknelerin oluşumuna neden olan hücreler tamamen yok edilecektir. Bunun yanı sıra kırışıklar içinde kırmızı led uygulaması uygulanacaktır.

HYDRAFACİAL VE BOTOKS

Cildinize hydrafacial uygulaması yapıldı ve botoks Mersin merkezleri hakkında da bilgi almak istiyorsanız buna da değinmeye çalışalım. Bildiğiniz gibi size hydrafacial uygulamasını anlatırken hydrafacial mersin’de yapılır demiştik. Botoks Mersin’de yapılmaz mı? Elbette yapılır. Ama bu konuya girmeden önce botoks nedir ufaktan bir değinelim.

BOTOKS NEDİR?

Botoks ciltte oluşan kırışıkları gidermeden, istenmeyen bölgelerde ki ter bezlerinin çalışmasını durdurmaya kadar işimize yarayan bir tedavi yöntemidir.
“Clostridium botulinum” adı verilen bakteriden üretilen tıbbi bir proteinin botoks uygulanmasına karar verilen yerlere ince uçlu iğnelerle enjekte edilerek. Enjekte edilen bölgede ki kasların çalışmalarını durdurarak gerilmesini ve belirli süre ile çalışmasını durdurmaya yarayan tedavi yöntemidir. Uygulanan bölgelerde kas çalışmasını ve gerilmesini yapamayacağı için üstünde bulunan cilt kısmının kırışmasını ve terlemesini durduracak hatta cildin zaman içerisinde hafif kırışıklıklardan kurtulmasını, derin kırışıklıkların ise gerilmesini sağlayacaktır

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here