BOTOKS ETKİSİ

Zamana bağlı olarak yüz ve boyunda mimiklere bağlı olarak bir takım kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıklar göz çevresinde kaz ayağı adı verilen yatay kırışıklıklar, alın çevresinde bulunan kırışıklıklar ve kaşlar arasındaki çizgilerdir. Zamanla oluşan bu kırışıklar düzeltmek amacıyla iğneler yardımıyla enjeksiyon yapılır. Bu işlem tamamlandıktan sonra 4-7 gün içinde etkisini göstermeye başlayıp en geç bir aya kadar da net sonuç alınır.

BOTOKS NASIL UYGULANIR?

Öncelikle güzellik merkezimize gelenlere genel bir muayene yapılarak uygulamanın ne şekilde yapılacağına karar verilir. Daha sonra belli bir randevu saati belirlenir. İşlem yaklaşık bir saat sürmektedir. Dr. Mustafa Karataş ile sadece tek seansta yüzünüzdeki en belirgin kırışıklıklardan kurtarma sözü veriyor. Bu seansla botoks istanbul uygulanarak yüze ifade vermekte olan kaslar gevşetilir ve bu kasların zamanla derinleşerek çizgilerin oluşması önlenir. Yani kırışıklıkları giderirken aynı zamanda oluşabilecek kırışıklıkların da önüne geçilir.

Bu uygulama yapılırken yüze ifade verildiği zaman ortaya çıkan kırışık bölgeler tespit edilir. Bu şekilde olası kırışıklıklar önlenmiş olur. Ancak yüzde ifade olmadığı halde kırışıklık varsa bunlar için de geç kalınmış sayılmaz. Kırışıklıklar giderilebildiği kadar giderilmeye çalışılır ve cilt en geç görünümüne kavuşur. Ancak estetik uzmanımız en ince çizgilere kadar botoks İstanbul önermemektedir. Böyle bir durumda cilt doğal görünümünü kaybetmektedir. Ancak kişinin isteğine göre işlem yapılmakta ve bu konuda gereken başarı sergilenmektedir.

DERİN KIRIŞIKLIKLAR İÇİN ETKİLİ ÇÖZÜM

Yüz serbest bırakıldığında oluşan kırışıklıklar artık yerleşmiş olan kırışıklıklar olarak kabul edilir. Bunun için uygulanan yöntem ve kullanılan maddeler farklıdır. Böyle bir durumda hyolüronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılan yöntemlerden birisi de girmeli kombine tedavidir. Hyolüronik asit bazlı dolgu FDA onaylı olan ve vücutta zaten doğal olarak bulunan maddelerdir. Bu madde vücuda uygulanır ve böylece en derin kırışıklıklar bile giderilir. Bu yöntem ve İstanbul botoks bir arada uygulanarak işlem tamamlanmaktadır. Bu işlem aynı zamanda kemiğin içine enjekte edilerek yapılır.

Vücutta zamanla oluşan çizgileri önlemek ve gidermek adına iyi bir uzmandan yardım almakta fayda var. Güzellik merkezimiz botoks uygulamasından sonra uzun süreli kalıcılık sözü vermektedir. Ayrıca en doğal ve en etkili sonucu almanızı sağlamaktadır. Destek almak isteyenler www.drmustafakaratas.com web adresinden iletişim numarasını arayarak bilgi alabilir, merkezimizi ziyaret ederek muayene olabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here