İstanbul’da kalıcı kaş kontürü yaptıracaklara muhteşem tavsiyeler ile karşınızdayız. Kadınlar için kaşlar çok önemli bir detaydır. Etkili yüz ifadesi için ince, kalın, düz veya kavisli kaşları tercih edebilirler. Kadınlar genetik olarak kaş bölgesinde sorun yaşayabilir. Kullandıkları ilaçlar kaşlarının dökülmesine sebep olabilir. Kaşlarından memnun olmayan kadınlar, çareyi kaş kontürü yaptırmakta bulurlar. İş temposu içinde yer alan kadınların, her zaman kaşlarıyla ilgilenecek vakti bulmaları zor olabilir. Kalıcı kaş kontürü, çalışan kadınların hayatını kolaylaştırır. Kalıcı kaş kontürü yaptıracak bayanlar bu işlemi her yerde yaptırmamalıdır. Bu işlem uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.  Ülkemizde en iyi kalıcı kaş makyajı uygulaması, İstanbul ve çevresinde yapılıyor. Kadınlar kalıcı kaş kontürü için trendleri takip eden ve sağlıklı yöntemler kullanan uzmanları tercih ediyorlar. Kalıcı makyaj uzmanı Aylin Çetinkaya bu süreci makyaj stüdyosunda, profesyonel ekibi ile birlikte yürütüyor.

Kaş Kontürü Nedir?

Kaşlar azaldığında tasarım yapmak çok zor bir hal alır. Kaş farıyla her gün seyreklikleri gidermek, sil baştan tasarım yapmak ve tasarım sırasında kaşları eşitlemek zor bir süreç olabilir. Gelişen teknolojinin etkisiyle ortaya çıkan yeni teknikler, kaşları kalıcı olarak düzeltme şansı veriyor. İşte tam da burada devreye kaş kontürü giriyor. Kaşları daha belirgin hale getirmek, düzeltmek ve yüze en uygun ifadeyi vermek için kaş kontürü uygulaması yapılıyor. Kaş kontürü terimi ile ilk kez karşılaşanlar başta kaş dövmesi ya da doğrudan dövme kavramını düşünebilirler. Kaş kontürü, geleneksel dövme tekniklerinden birçok yönüyle ayrılır. Kaş kontürü yapan makyaj uzmanı dövmede olduğu kadar derinin derinine inmez. Dövme işleminde kullanılan boyalar derinin 5 ya da 6 katman derinine iner. Kalıcı kaş kontüründe ise 1 veya 2 katman derine inilir. Bu yüzden kaş kontürü cilde bir zarar vermez. Aylin Çetinkaya ve ekibinin çalıştığı makyaj stüdyosunda kaş kontürü; mikropigmentasyon kaş kontürü ve microblading kaş kontürü olarak iki farklı yöntemle uygulanır.

Mikroblading Kaş Kontürü ve Mikropigmentasyon Kaş Kontürü

Mücroblading kaş kontürü özel microblading kalemi ile uygulanan bir yöntemdir. Microblading işlei cildin üst tabakalarına yapılır. Bu uygulamadan önce teninize ve kaş renginize en uygun kaş boyası seçilir. Bu boya, microblading kalemi ile kaşlarınıza enjekte edilir. Uygulama sırasında teninize en uygun rengi seçmenizi tavsiye ediyoruz. Uyumsuz bir renk seçimi olursa yapay bir görüntü ortaya çıkabilir. Tam burada devreye uzmanlık girer. Makyaj uzmanı işleme başlamadan önce kurşun kalemle yapacağı kaş hattını çizmelidir. Çizilen hattı inceleyerek yüzünüze en uygun ifadeyi veren kaş hattını seçebilirsiniz. Kalıcı makyaj uzmanı Aylin Çetinkaya, kullandığı organik boya ile karakterinizi yansıtacak en doğru kaşlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Mikropigmentasyon yönteminin, görünüm olarak microblading yöntemiyle bir farkı yoktur. Mikropigmentasyon yöntemi tüm ciltlerde etkili olan bir yöntemdir. Microblading yönteminde mikro iğnelerin olduğu kalem kullanan makyaj uzmanları, Mikropigmentasyon yönteminde cihaz kullanırlar. Micropigmentasyon yönteminde kıl tekniği ve dolgu tekniği birlikte kullanılabilir. Hangi tekniğin kullanılacağı tamamen isteğe bırakılır. Hangi işlemin uygulanacağı cilt tipine, daha önce işlem olma durumuna, kaş yoğunluğuna, yüz ve göz hatlarına uygun kaş tasarım modeline ve makyaj uzmanının bilgi ve tecrübesine bağlı olarak değişir. Kalıcı makyaj uzmanı Aylin Çetinkaya ve ekibi en uygun yöntem için ipucu olacak fikirleri vereceklerdir.

Kaş Kontürü Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kaş kontürü yaptıranlar, bu işlemin birçok avantajından yararlanırlar:

 • Kaşlarınız tasarım sayesinde net bir görünüme kavuşacaktır.
 • Kaşlarınız daha belirgin ve daha güzel görünecektir.
 • Doğru yapan bir uzmanın elinde yüzünüzün en güzel hatları ortaya çıkar.
 • Örtmek istediğiniz kusurlarınız ortadan kalkar.
 • Profesyonel olarak yapılan kaş kontürünün 2 yıla kadar kalıcılığı vardır. BU durum kaş bakımınızda size kolaylık sağlar.
 • Kaş kontüründen sonra kaş hattınızın altında çıkan kaşlar belirgin olur. Böylece kolayca kaşlarınızı alabilirsiniz.
 • Kaş kontürünüzü yüzünüze kazandırmak istediğiniz görünümü yansıtacak şekilde yaptırabilirsiniz.
 • Seyrek kaşlı olan kişilerin kaş kontürü ile kaşları daha gür hale gelir.
 • Bir rahatsızlık yüzünden kaşlarınız döküldüyse kaş kontürü, harika bir yüz estetiği çözümüdür.
 • Tek seansta yapılabilecek bir işlemdir. Bu yüzden kolayca bu işlemi yaptırabilirsiniz.
 • Aylin Çetinkaya gibi uzmanların kullandığı boya organik olduğu için cildiniz bir zarar görmez.
 • Fiyatları göz önüne alınırsa kaş kontürü, performans açısından karlı bir yatırımdır.
 • Uzun vadede kaş kalemi, kaş rimeli, kaş farı gibi malzemeleri kullanmanıza gerek yoktur.
 • Her gün kaş kalemi uygulamanıza gerek yoktur. Zamanınız değerliyse size tasarruf sağlayacak bir uygulamadır.
 • Gözleriniz ön plana çıkar ve yüzünüz alımlı bir görüntüye kavuşur.
 • Sıkılma durumunuzda 2 yıl sonra solmaya başlar ve doğal kaş görünümünüz geri gelir.
 • Uygulama sırasında hiçbir yan etki hissetmezsiniz. 1 saat sonunda rutin hayatınıza geri dönebilirsiniz.
 • Lokal anestezi özelliği bulunan kremler bir acı hissetmenizi önler.
 • Dövme kadar derine inmediği için sağlığınıza etki etmez.

 

En Kaliteli Kaş Kontürü Nerede Yaptırılır?

Ülkemizde en kaliteli kalıcı kaş kontürü uygulamaları, İstanbul’daki kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapılıyor. Birçok ünlü de her güne muhteşem kaşlarla uyanmak ve kusursuz bir kaş görünümüne sahip olmak için Nişantaşı, Beyoğlu, Beşiktaş ve Beşiktaş bölgesinde hizmet veren kaş makyaj uzmanlarını tercih ediyor. Kalıcı kaş kontürü yaptırmak istiyorsanız güncel olarak 1200 ile 1400 TL arasında bir ücret ödersiniz. Ancak işlemlerin fiyatları kullanılan tekniğe, yapılacak cilt tipine ve geçmişteki yapılan kaş işlemlerine göre değişebilir. Güncel tutarlar yıl içinde değişebilir. En doğru fiyat bilgisini almak için kalıcı makyaj uzmanı Aylin Çetinkaya’nın internet sitesi www.aylincetinkaya.com adresini ziyaret edebilir ya da 0212 705 0 111 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca stüdyoda uygulanan kaş kontürü işlemleriniz için 30 gün sonra ücretsiz kontrol yaptırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here