Hanımların çalışma hayatında daha aktif rol almaları neticesinde ev temizliği gibi işler profesyonel kişi ve firmalarca yapılır hale gelmiştir.Devletimiz bu sektörde çalışanların sigorta primlerini yatırmaları ve vergi tahsilatı yapabilmek için mevzuatı serbest çalışmayı zorlaştıracak şekilde düzenlemektedir.

Bunun bir sonucu olarak temizlik işleri artık profesyonel temizlik uzmanlarınca ve bir temizlik firması çatısında yapılmaktadır.

Örneğin ev temizliği için eleman lazım olduğunda eskiden komşuya haber veriyordunuz o da akrabasını çağırıyordu. Artık böyle bir durum söz konusu değil. Birini sigortasız çalıştırırsanız başınız belaya giriyor. Her seferinde de temizlik işçisi için SGK ile muhatap olamayacağınıza göre sigorta primleri şirketi tarafından yatırılan bir kişi daha makbul olmaktadır.

Konunun bir de güvenlik ve işini iyi yapma yönleri bulunmaktadır. Hiç tanımadığınız birini eve temizliğe çağırdığınızda hırsız mı katil mi bilemezsiniz. İşini ne derece iyi yapabiliyor onu da bilemezsiniz.

Firmadan eleman çağırdığınızda en azında firmanın rastgele eleman çalıştırmayacağını bilirsiniz. İnternette eleman pazarlama siteleri var. O sitelerde ilanlara göre ev temizliği elemanı bulabilirsiniz. Bu da bir alternatiftir ama başınıza bir hal geldiğinde o internet sitesi sorumluluğu almayacaktır. Bu nedenle temizlik firmasından eleman çağırmak en garantili formüldür.

Evimizi birine temizlettireceksek hem ucuz olsun hem de işini düzgün yapsın beklentimiz olur. Deneme yanılma yoluyla birkaç kere tokatlanmaktansa seçeceğimiz temizlik firmasını temizlik şirketi portallarından karşılaştırıp bulmak daha iyi olacaktır.

Mesela internete izmir ev temizligi veya karşıyaka ev temizligi yazdığınızda şirketleri listeleyen firma rehberi tarzı web siteleri olacaktır. Bunlardan birisine girip firmaların aldığı yorumlara göre veya evinize yakın olmanıza göre bir firma seçebilirsiniz.

İletişim numaralarından firmaya ulaşıp ücretlerini, temizlik sürelerini malzemenin sizden mi onlardan mı olduğu gibi bilgileri sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here