Liposuction vakum yardımlı yağ alma operasyonudur. Yapılan ince kesilerden girilirek önesinde alana özel sıvılar verilir. Sonrasında bu alandaki fazla yağ dokuları alınır. Operasyon genelde çok küçük bir alana liposuction Ankara yapılmayacaksa genel anestezi altında yapılır.

Sık gelen sorulardan biri aynı alandan tekrar kilo alırmıyımdır. Yağ hücreleri ergenlik sonrası çoğalmaz. Kilo alma vb durumlarda boyutları büyür. Liposuction sonrası yağ alınan alandaki yağ hücre sayısı azaltılır. Bu nedenle bu alandan genel olarak aşırı kilo alınmazsa eskisi gibi bir durumla karşılaşılmayabilir.

Erkekte jinekomasti tedavisi, karın, bel bölgesi, sırt bölgesi, basenler, uyluk bölgesi sık yapılan alanlardır. Hasta geniş alana işlem yapıldıysa bir gece hastanede yatar.

Çeşitli liposuction teknikleri vardır. Vaser liposuction, lazer liposuction gibi. Teknikler her geçen gün artmaktadır. Yeni teknlojilere hakim olmak iyidir. fakat operasyonu cerrah yapar. Bunuda unutmamak gerekir.

Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance yani kısaca VASER ultrasonik yardımla yağ alma işlemine verilen isimdir. Bu sistemle yağ dokuya seçici etki görülür. Seçici etki ile sadece yağ doku hedef alınır. Kan damarları, sinir dokusu, lenf dokuları etkilenme olmayabilir. Alınan yağ daha saf haldedir.

Hangi  bölgelere vaser liposuction Ankara uygulanabilir. Sık olarak kol, gıdı, karın basen ,sırt bölgeleri, uyluk iç kısımları ,uyluk bölgeleri, alt bacakta uygulanabilen bir işlemdir.

Lazer liposuction da çok farklı cihazlar kullanılabilir. Diot lazerler, nd-yag lazerler sık kullanılmaktadır. Farklı firmalarda farklı cihazlar vardır. Bu işlemde yağ hücreleri parçalanır. Damarlara etkisi ile burada koagülasyon oluşturabilir. Kanama daha az olabilir. Aynı zamanda termal etki ile deri sarkmaları olan hastalarda deri toparlanması görülebilir.

Liposuction Ankara fiyatları değişkendir. Yapılacak bölge sayısı önemlidir. Tıbbi durumunuz önemlidir. Hastaneniz önemlidir. Kullanılacak teknik önemlidir. Bu nedenle ayrıntılı bilgiyi doktorunuzla görüşerek alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here