PAYLAŞ

Bazı çiftler anlaşmanın bir yolunu bulurken, bazı çiftler bulamamaktadır. Bu sebeple ayrılık veya terkedilme gibi karışık olaylar meydana gelmektedir. Bunu önlemek ise mümkün değildir. Çünkü eğer bir taraf kararında mutlaka ısrarcı ise terkedilme olayının hiçbir şekilde önüne geçilemez. Terkedilme durumunun ise birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler arasında anlaşamamazlıklar ön planda gelmektedir. Çünkü çiftlerin çoğu anlaşamamazlıklar yüzünden yollarını ayırmaktadır.  Terk eden taraf erkekse özellikle bu durumda kadının sağlam adımlarla kendini pozitif hissetmesi gerekmektedir. Aksi takdirde terk eden erkek kararını daima olumlu yönde tutacaktır. Bu yüzden her kötü olaya karşı kadının dimdik durması gerekir. Erkeğin zafer kazandığını kendine sürekli olarak söylememesi için ise sağlam bir karaktere sahip olduğunuzu belirtmek çok önemlidir.

Terk Edilen Kadın Ne Yapmalı?

Günümüzde en fazla kadınların terk edildiği gözlemlenmektedir. Bu terk edilme durumları ise kadınların öfkeli, sinirli, duygusal bir döneme girmesine yol açmaktadır. Oldukça sıkıntılı olan bu dönemin atlatılması için ise kadının kendini iyi hissetmesi gerekmektedir. Bunun için ise kadının kendini en iyi hissettiren aktivitelere yöneltmesi gerekmektedir. Terk edilen kadın ne yapmalı? Gibi sorulan soruların çözümü olan aktivitelerin ise çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler genellikle kadının kendi iç dünyasında hissettikleridir. Örnegin kadın terk edildikten sonra daima kafasında bu durumu canlandırmakta ve hissettikleri ile çatışmaktadır. Oldukça kötü hissettiren bu durum ise takıntılı kadınlarda sık rastlanmaktadır. İşte bu karmaşık duyguların kadının kendi içinde yenmesi gerekmektedir. Bunun için de olaya daima kötü hislerle değil, sadece sıradan bir durum gibi imiş bakması lâzım.

Terk Edilen Kadınların Psikolojik Durumu

Kadınlar terk edildikten sonra sorunun neyden kaynaklandığını sorgular ve kendi düşüncelerini köreltir. Daima neden terk edilen kadın olduğunu ya da bu hadisenin niçin yaşandığını araştırırlar. Bu durum ise daima erkek ile iletişime geçmeye ve daha fazla üzülmelerine neden olur. Terk edilmenin neden olduğunu ve kendini daima suçlayan kadın bir zaman sonra ise bu düşünceyi kafasına tamamen yerleştirir. Bazı uzmanlar, kadının terk edildikten sonra yasadığı bu  durumu,  çocukluktan kaynaklandığını söylemektedir. Aileden ya da ergenlik döneminden bir his olarak kadınlarda görülen bu durumun önüne geçilmesi için ise yapması gereken bazı etkili yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemde kadının terk edildikten sonra kendisine daima bunun normal bir durum olduğunu hissettirmesi gerekmektedir. Ayrılmanın veya terk edilmenin zaten bir gün yaşanacağını kadının kendi düşüncesine yerleştirmesi kesinlikle daha iyi hissettirecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here