Ev almak, aileniz ile birlikte sıcak bir yuvada yaşamak her insanın ihtiyaçları arasında yerini almıştır. Bu ihtiyaçları karşılamak için bazıları milyonlarca lira ayırırken bazıları ise kredi çekmek zorunda kalıyor. Çünkü fiyatlar çok yüksek oranda farklılıklar gösteriyor. Bu farklılıklar her gelir grubunda ki bireyin ihtiyaçlarını karşılaması için eklenen özellikler nedeniyle oluşuyor. Bu konuda en muzdarip olanlar tabi ki orta ve alt gelir seviyesine dahil olan kişilerdir. Çünkü aylık gelirleri nedeniyle birikim yapamıyor ve gelecekte ev sahibi olmak onlar için neredeyse imkansız bir hal alıyor. Toki bu durumu engelleme konusunda başarılı adımlar atan, ülkemizde ki en başarılı inşaat firmalarından birisidir.

Devlet desteği olmasına rağmen, büyük projelerin altına da imza atarak her alanda ülkemizin kalkınmasına yardım etmektedir. Sosyal alanların inşa edilmesi, yer altı çalışmaları, enerji projeleri bu noktada sıklıkla karşımıza çıkan detaylardır. Toki evleri bunların arasında en fazla ilgi çeken ve insanların rağbet gösterdiği projelerin arasında ilk sırada gelmektedir. Bu talebin fazla olmasının nedeni taksitlerin çok uygun olmasından kaynaklanıyor. Yapılan çalışmalara göre aylık 250 TL ödeyerek dahi ev sahibi olma şansı sunuluyor. Bu durumda çok sayıda insanın projelere dahil olmasını sağlıyor. O noktada adaletli davranmak için evler kura çekim yöntemi ile insanlara veriliyor. Bunu başaran insanların ise sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekiyor.

Öncelikle gerçekten konut projeleri için o gelir sınıfında olduklarını kanıtlamaları gerekiyor. Bunun yanı sıra aylık ödemeleri kendi gelir seviyelerine göre 10 yıl vadeye kadar uzatma şansları var. Bu konuda bilinmesi gereken 6 ayda bir tüm ödemelere o dönem ki enflasyon oranı kadar zam yapılacaktır. Enflasyon oranı yükselmezse sizde taksitlerinizi düzenli olarak ödeme şansına sahip olabileceksiniz. Ancak ülkemiz şartlarında bu durum çok da gerçekçi kabul edilmemelidir. Ortalama her yıl %10’luk bir zam yapılabileceğini öngörmek gerekiyor. Evin borcu tamamlanana kadar başkasına kiraya verilemez ya da satılamaz şartı da sözleşmede yer alacaktır. Sizde bu şartlara uyabileceğinizi düşünüyorsanız, başvuru yaparak ev ihtiyacınızı rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here