motor yağı

Araç sahibi olmak demek, sadece ulaşım kolaylığını elde etmek demek değildir. Aynı zamanda sorumluluk sahibi de olmak demektir. Kendinize ve diğer insanlara karşı sorumluluğunuzu aracınıza iyi ve temiz bakarak sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aslında belli. Öncelikle aracınızın periyodik bakımlarını aksatmadan yaptırmalısınız. Tüm servis, tamir ve yedek parça değişimini zamanlarını ertelememeli ve işinde uzman kişilere teslim etmelisiniz. Ufak tefek sorun gibi gözüken tamir işlerini geciktirdiğinizde, aracınızda sizin için maddi manevi daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Periyodik bakım ve yedek parça değişimi sadece olası arızalar için değil aracınızdan maksimum performans almanız açısından da çok önemli. İşte tam bu noktada, Otolye sizin yardımınıza koşuyor. Bulunduğunuz bölgeye en yakın servisi sizin için bulacağı gibi; en uygun servis ücretini seçmenize olanak tanır. Siz de en iyi hizmeti en uygun fiyat koşullarında alabilirsiniz.

Yedek Parça Değişimi ve İyi Bir Mekanik Bakım İle Aracınızı Zinde Tutun

Bir araçta yürüyen aksamdan motora kadar yüzlerce parça bulunur. Araç bir makine sistemidir ve bu parçalar zamanla aşınır, kırılır ve eskir. İşte burada geciktirmeden yedek parça değişimi yaptırmanız çok önemli. Tüm parçalar birbirine bağlanarak bir makineyi oluşturduğu için bozulan parçayı değiştirmeniz, diğer parçalara da zarar gelmesini önler. Bazen insanın kendisi arabada bir sorun olduğunu anlamaz. Bunun için periyodik bakım ve rutin kontroller hayati önem taşır. Sizin görüp fark etmediğiniz sorunları oto servisler ortaya çıkarır. Aracınız, marka model konusunda uzmanlaşmış ve tecrübeli bir servis görevlisi tarafından kontrol edilmelidir. Ayrıca Oto servislerde motor bakımı, motor yağı değişimi, yağ filtresi değişimi ve hava filtresi değişimi gibi motorun ömrünü uzatacak işlemler yapılır. Bunların yanında güvenli ve sağlıklı bir sürüş için polen filtresi değişimi, yakıt filtresi değişimi, fren balata değişimi, far ayarları, elektronik beyin testi gibi bakımlar da yapılır. Aracınızı uzun ömürlü ve daha az maddi manevi hasarla zinde tutmak, periyodik bakımlarını aksatmadan yaptırmaktan ve sorunları geciktirmeden halletmekten geçtiğini unutmamalısınız.

Araçlarda Parça Değişimi Neden Önemlidir?

Zaman içerisinde aracınızın parçaları aşındığı veya kırıldığı zaman eğer vaktinde değiştirmezseniz, daha büyük zararlara yol açabilir. Bu hem maddi hem manevi olabilir. Yani değişmesi gereken bir parça diğer bir parçaya zarar verebilir ve istenmeyen kazalara bile yol açabilir. Bu sebeple hem maddi hasar oluşur cebinizi yakar, hem üzüntü olur içinizi yakar. Bir aracın yedek parça değişiminde, orijinal parça olması her zaman daha iyidir. Ancak orijinal parçalar bazen bütçeyi zorlayabilir. Bu sebeple çoğu zaman yedek parça alırken daha ekonomik parçalar tercih edilir. Ekonomik olması bu ürünlerin kötü ve kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Dezavantajı ise herhangi bir hasarda, garanti kapsamına girmemesi. Çağımızın gelişen lojistik gidişatından dolayı, Yedek parça ulaşımı eskiye nazaran artık daha kolay ve hızlı. Kendiniz sipariş verebileceğiniz gibi, gittiğiniz servislerde de çoğu parçayı bulabilirsiniz. Bulamadıklarınızı da servisler sizin için bir kaç gün içerisinde tedarik edebilir. Otolye sizin bu konuda da en büyük yardımcınızdır. İster orijinal tercih edin isterseniz de yan sanayi. Tüm yedek parça çeşitlerini sizin listeleyip marka ve modele göre bütçenize uygun parçayı seçmenize yardımcı olur.

Otolye’yi Seçin, En Hızlı En İyi Servislerle Güvende Olun

Araç servis, bakım ve tamiri ile yedek parça tedarik Otolye’nin uzmanlaştığı bir alan. Size pratik ve hızlı çözümler sunarak hem vakit kazandırır hem de bütçenize katkıda bulunur. Araç markanıza göre yedek parçayı seçebilir ve istediğiniz konuma gönderebilirsiniz. Onlarca markanın binlerce yedek parçasına Otolye güvencesiyle sahip olabilirsiniz. Yedek parça elinize geçtikten sonra eğer araç sisteminize uymazsa 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 17 ili kapsayan servis ağı ile de hem size en uygun servisi seçebilir, hem de kullanıcı yorum ve puanlarıyla sizden önce o servisi kullanan araç sahiplerinin deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here