PAYLAŞ

zebra perde

Ev dekorasyonlarında son dönemde birçok popüler tasarım ortaya çıkmaya başlamıştır. Bunların arasında mobilya çeşitleri, halı dekorasyon önerileri veya mutfak tasarım örnekleri gibi farklı alanlar vardır. Bunların yanında ise son dönemde oldukça önemli hale gelmeye başlamış olan başka bir popüler dekorasyondan da bahsedebiliriz. Bu özellikle de büyük evlerde tercih edilmeye başlanmış olan zebra perde dekorasyon ürünleridir. Zebra perde olarak bilinen perdeler son birkaç yıldan bu yana büyük bir hızla ilerleyen dekorasyon ürünleri arasında yer almaya başlamıştır. Zebra perde kullanımlarında aynı zamanda hemen her türden kumaşında tercih edildiğini ifade edebiliriz. Ancak özellikle de saten türünde olan kumaşların bu tip perdelerde belirleyici kumaş türü olduğundan bahsedebiliriz. Aynı zamanda tül perde ile birlikte zebra perde kullanımları da mümkün olmaya başlamıştır.

Bu tip perdeler ev dekorasyonlarında da estetik olan bir görünüme sahip olduğu için son dönemde de popüler olmaya başlamıştır. Özellikle de farklı firmalar tarafından kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan zebra perde modelleri ilgi gören ürünler arasında yer alıyor. Zebra perdelerin temizliğinin de aslında son derece kolay olduğunu ifade edebiliriz. Hassas malzemeden imal edildiği için temizliğine de dikkat etmek gerekiyor. Bu tip malzemeleri yıkamak için genelde 30 derecelik bir ısının tercih edilmesi yeterli olacaktır. Hassas program üzerinden yıkama yapılabilir ve tekrardan da kullanılmaya başlanabilir. Zebra perdelerin bir yandan da fiyat olarak da son derece uygun olan fiyatlar ile sizlere sunulduğunu ifade edebiliriz. Zebra perde konusunda aynı şekilde tül perdeler ile birlikte kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu durumun olması aynı zamanda uzaktan bakıldığı zaman ortaya bir kum saati çıkmasına sebep olur. Bu durum özellikle büyük ve geniş evlerde çok şık bir görüntü için yeterli olmaktadır. Ülkemizde bu alanda farklı firmalarında üretimleri hızla devam etmektedir. Uygun fiyatları ve oldukça farklı renk seçenekleri ile evlere estetik kazandırmak için zebra perde tercih etmek yerinde bir karar olacaktır.

Aynı zamanda zebra perdelerin koyu renkte olan modellerinin daha çok tercih edildiğini de ifade edebiliriz. Bu anlamda yapılması gereken sadece evlerde kullandığınız normal perdelerin rengine bakmak olacaktır. Koyu renk perdeler üzerine açık renk zebra perde, açık renk normal tül perdeler üzerine ise koyu renk zebra perde tercihi yapabilirsiniz. Son olarak ise zebra perdelerin yakın zamanda çiçekli olan desenlerinin de bayanlar tarafından ilgi gördüğünü kabul edebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here