Babil dizisi kıyafet sponsorları

Photo of author

By Bilgio.Net

Babil dizisi kıyafet sponsorları listesi epey uzun.  Bu da dizinin yapımcısı Ay Yapım’a izlenme ratinglerinin belli bir oranın altına düşürmemesi adına önemli bir baskı oluşturmaktadır.

Her ne kadar dizinin oyuncuları gerek isim bilinirliği gerekse de oyunculuk performansı açısından önemli isimler olsa da bu denli fazla sponsoru memnun etmek için senaryonun da izleyiciyi  yakalayacak kadar kaliteli olması ve dizinin sürükleyiciliğinin çok iyi olması gerekiyor.

Babil dizisi konusu

Çoğu dizide olduğu gibi Babil dizisinde de izlenirliği artırmak için trajedi konularına yer verilmiş. Bunlardan öne çıkanı İrfan’ın oğlunun amansız hastalığı. Hastalığı tedavi etmek için oldukça fazla para gerekmektedir ve ekonomi profesörü olan İrfan’ın bu kadar parası yoktur.

Şimdiye kadar para önünde eğilmeyen İrfan yeterli parayı bulabilmek için illegal yollara sapacak mı, yoksa oğlunun gözünün önünde eriyip gitmesine izin mi verecek ?

Halit Ergenç’in daha önce oynadığı Bin bir Gece dizisinde de hatırlayacağınız üzere Bergüzar Korel’in canlandığı karakter oğlunun hastalığı nedeniyle patronunun (Halit Ergenç) ahlaksız teklifine boyun eğmek zorunda kalıyordu.

Babil dizisinde de İrfan mesleki deneyimlerini kullanarak saadet zinciri kurmayı ve oğlunun ameliyat parasını denkleştirmeyi hedefliyor.

Meşhur bir yabancı dizide bir kimya profesörü zorda kalınca deneyimlerini uyuşturucu imal etmek için kullanıyordu. Babil dizisi konsepti oluşturulurken bu diziden biraz ilham alınmış. Ama senaryosu özgün.

Babil dizisinin ana karakterini Halit Ergenç canlandırsa da dizinin yükü sadece bu karakterde değil. Dizide İrfan’ın eşini Aşkı Memnu ve Muhteşem yüzyıl dizilerinden tanıdığımız Nur Fettahoğlu canlandırıyor.

İrfan’ın arkadaşı rolünü üstlenen Ozan Güven “çakal” tabir ettiğimiz kurnaz, para için her yolu deneyen bir tipi canlandırıyor.

Dizide bir tane de kötü lazım. Hırslı, acımasız, tahsilsiz ama zengin iş adamı rolünde Mesut Akusta’yı (Süleyman) görüyoruz.

Süleyman’ın asistanı rolünde Aslı Enver var. Aslı Enver sadece kıyafet taşımak için mi diziye alınmış yoksa kritik zamanlarda kritik görevler mi üstlenecek bunu ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Babil dizisinde Birce Akalay Süleyman’ın sevgilisini canlandırıyor. Süleyman’nın önemli zaaflarından birisi. Ona deli gibi aşık. Tesadüfe bakın ki Birce Akalay İrfan’ın eski sevgilisi.

İyi ve kötü cephelerinin tam da ortasında kalan Birce Akalay zeki, güzel ve zor elde edilir kadını oynuyor.

Babil dizisi kıyafet sponsorları

Babil dizisi kıyafet sponsorlarının ürünlerini birkaç oyuncuda yoğun olarak göreceğiz. İzleyiciler Aslı Enver ile Birce Akalay’ın rollerinden ziyade her bölümde giydiği kıyafetleri konuşacaklar. Aşağıda bu ikisine özel kıyafet sponsorları listesi yer almaktadır.

Dizide ana karakter ve en çok repliği olan kişi Halit Ergenç’in karakteri. Aynı zamanda erkek giyim sponsorlarını taşıyan kişi olacak.

Ozan Güven’i ise tarzıyla öne çıkan biri olarak göreceğiz. Ozan Güven’in sitil danışmanlığını Zeynep Mina Ünver yapıyor. Diziyi birkaç bölüm izlerseniz Ozan Güven’in çok şık ve biraz da abartılı giyim tarzını göreceksiniz.

Dizide en az kıyafet sponsorları kadar takı ve cilt bakım sponsorları da öne çıkmaktadır. Çünkü özellikle bayanlar dikkat çekici takılar ve şahsen bundan hiç hoşlanmasam da bedenleri ile öne çıkmaktadır.

Dizinin takı sponsoru Bendis Takı’dır. Cilt bakım ürünleri konusunda da Bioderma sponsordur.

Aslı Önder ve Birce Akalay’ın taşıdığı kıyafetlerin sponsorları

Adl

Mango

Love my body

Rue

Room

Glooh

Viktorias secret

Ekol

Dilekhane

Nocturne

Burcu Aslan

Bera

Siay

Bo Berrin Özkan

Tuba Ergin

Arzu Kaprol

Ayten Armağan

Qimy

Rivus

Babil dizinde Halit Ergenç’in giydiği kıyafetlerin sponsorları

Network

Damat tween

Altın yıldız classics

Levis

Lufian

Mango

Efor

Edwards

Avva

Addidas

Aük

Roberto milano

Kravatkolik

Fever

Loft

Tan tespih

Oxxo

Beyoğlu

Latelier cache

Koton

Studio pf

Bloom

Tiffany tomato

Late.ist

Dilvin

opia.pr

Difasfoinbranding.pr

Lumiere

Bee pr

Zeypr

The kingdom

Turkuaz

Panço

Zookio

Vekem

Ltb

Penye moob

Meyou

Jimmy key

Aldo

Kris bel ayakkabı

Mon reve

Babil dizisini takip edenler bazı karakterlerin hangi bölümde ne giydiğini ve genel olarak hangi markaların sponsor olduğunu merak edebilirler. Dizinin sponsor sorumlusu Özgür Tepebaş olup sosyal medya hesapları üzerinden bu kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

Kostüm sponsor sorumlusu ise Seren Aslan’dır.

Bu kişilere ulaşamazsanız kostüm sorumlusu ve ekibine ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Kostüm sorumlusu

Sonay Ortuğ

Kostüm Ekibi

Gözde Büşra Sanrı

Başak Öztürk

Ezgi Taşkın

Hilal Kılıç

Ayşe Er

Ayrıca Ozan Güven styling Zeynep Mina Ünver

Yorum yapın