Bacaktaki kahverengi batık lekeleri nasıl geçer ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Epilasyon sonrası bacaklarda çil çil kahverengi lekeler görülmesi sorunu “batık” olarak tanımlanmaktadır. Bacaklarda batık oluşumunun başlıca sebebi yanlış epilasyon uygulamalarıdır.

Bacaktaki kahverengi batıkları gidermek için kadın sitelerinde yer alan bazı denenmiş formüllerden yararlanabilirsiniz.

Bacaktaki kahverengi batık lekeleri nasıl azaltılır ?

Ağda işleminin yanlış yapılması kıl kökünün tam olarak temizlenmemesine veya ciltte tahrişlere yol açmaktadır. Bu da kahverengi noktalara sebep olmaktadır. Ağda işleminin nasıl yapılacağına dair bir profesyonelden yardım almak veya en azında bu konuda çekilmiş Youtube videolarını izlemek batık sorununa bir nebze çözüm olabilecektir.

Bacak kılları jiletle alınıyorsa, cilt tipine bağlı olarak tahriş ve leke sorunu olabilmektedir. Bacakları jilet ile alırken kılların yönü takip edilmeli, işlem öncesi cilldin yumuşak ve nemli olmasına dikkat edilmelidir.

Elektrikli epilasyon aletleri her yönden kıl çektikleri için kahverengi noktalara sebep olabilmektedir. Doğru marka seçimi bazen batık sorununa çözüm olabilmektedir.

Bacaktaki kahverengi batık lekeleri nasıl geçer ?

Eğer çeşitli epilasyon yöntemlerini denediyseniz ve hepsinde de sorun yaşıyorsanız lazer epilasyon yaptırmayı deneyebilirsiniz.

Banyoda kese yapmak ölü derinin atılmasını ve cilt altında kalan artık kıl köklerini temizlemeyi, ayrıca kahverengi lekelerin tonunun açılmasını sağlamaktadır.

Duş sonrasında nemlendirici ürünler kullanarak cildi nemlendirmek kahverengi lekelerin ortaya çıkmasını bir ölçüde engelleyebilmektedir.

Bacaktaki kahverengi batık lekelerini geçirmek için aşağıdaki uygulamayı yapabilirsiniz:

Bir su bardağı suyu kaynatın ve içine iki adet aspirin atın. Aspirin suda eriyince sprey kabına doldurun. Haftada iki kez bu karışımı bacaklarınıza püskürtün. Bu işlem batık oluşumunu ve iltihaplanmayı azaltacaktır.

Daha fazla bilgi için bkz. Bacaktaki batıklar nasıl geçer

Evde ayak peelingi nasıl yapılır ?

Vücudun tüm yükünü çeken ayaklarımız aynı zamanda görsel objelerimizdir. Peeling yapmak ayaklarda “yaşlı” bir görünümün ortaya çıkmasını engellemektedir.

Evde ayak peelingi için sadece karbonat ve suya ihtiyacımız bulunmaktadır. Bir leğen suya bir bardak karbonat ekliyoruz ve ayaklarımızı 20 dakika boyunca bu suda bekliyoruz.

20 dakikanın ardından ponza taşı ile ayak topuklarımızı ovuyoruz ve son olarak ayaklarımızı duruluyoruz.

Yorum yapın