Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Yapılması Gerekenler

  • 2 bardak kaynar suyun içine 100 gr incir ekleyin ve kısık ateşte 15 dakika haşlayın. 2-3 saat demlendikten sonra süzün. Günde 2 defa, yemekten önce, 100’er ml olarak çocuğunuza verin.
  • 300 gr bal ve 50 gr doğranmış cevizi karıştırın ve içine 3 limonun suyu ile 100 ml aloe suyu ekleyin. Günde 3 defa, yemekten 30 dakika önce, 1 tatlı kaşığı tüketin

Yaban Mersini Çayı :

1 yemek kaşığı kırmızı yaban mersinini ezin, üzerine şeker ekleyin ve 200 ml kaynar suya veya siyah çaya katın. Bu çay susuzluğu giderir, yorgunluğu alır, verimliliği arttırır.

Taze Frenk üzümü Yaprakları Çayı :

1 lt kaynar suya  avuç taze frenk üzümü yaprağı katın ve 2-3 dakika demleyin. Sonra bardaklara dökün. İstediğinize göre şeker, süt, çay demi ilave edebilirsiniz. Bu çay yorgunluğu alır, vücuttan toksinleri atmaya yardımcı olur.

Çocuklar İçin Faydalı Süt Karışımı :

100 gr fındığı hafifçe kavurun ve ezin. Üzerine 500 ml kaynar süt dökerek 2 yemek kaşığı bal ve bir tutam vanilya ekleyin. Ara sıra karıştırarak 15 dakika demlendirin. Gün boyunca yudum yudum içirin.

Uzun Yaşam İçeceği :

500 ml suya 1 yemek kaşığı kuru mürver meyvesi ekleyin. 10-15 dakika kaynatıp soğutarak süzün. 2 yemek kaşığı bal ekleyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here