Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nedir ?

Atlantik Okyanusunda bulunan Bermuda Şeytan Üçgeni ,geçmiş yıllarda ve günümüzde üzerine sayısız film ve kitap yazılan efsanevi bir yer olarak kabul edilmiştir.Sayısız gemi ve uçağın kaybolduğu sanılan ve burada özel bir manyetik alan olduğu iddaa edilen yerdir.

ABD’nin kıyısı olduğu,kaybolan gemi,uçak ve teknelerin hala neden kaybolduğu belli olmayan Bermuda Şeytan Üçgeni’ni oluşturan üçgenin köşelerinde Bermuda,Florida ve Porto Rico’dan oluştuğu varsayılmaktadır.

Uzun yıllar bilim adamları bu sırrın peşinden koştu.Hatta bazı bilim adamları kayıp kıta olan Atlantis’in bu sınırlar içerisinde bulunduğunu öne sürmüşlerdir.Tabi bunların çoğu bir teoriden öteye geçememiştir.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir ?

Bermuda şeytan üçgeni olarak tabir edilen yerde görgü tanıklarının ifadesine göre beyaz ”Denizde Beyaz Bir Su Oluşuyor” demesiyle detaylı incelemeler başlatılmıştır.Bölgeye insansız deniz araçları gönderilip deniz altında araştırmalar yapılmıştır.Kameralı insansız deniz aracı yapmış olduğu dalışların sonucunda gerçekten denizin altının beyaz bir örtüyle kaplı olduğu ve bu zamana kadar batan ve düşen uçak ve gemi enkazlarının hepsi orada olduğu görülmüştür.

Bilim adamlarının günümüzde yapmış olduğu teoriye göre; denizin altında bulunan beyaz tabakanın,büyük doğalgaz kaynaklağından çıkan gazların suyun altında yüksek basınç ve düşük sıcaklık nedeniyle katılaşıp beyaz hidrat parçalarını meydana getirmiştir.

Peki uçak ve gemiler neden düşüyor ?

Yine aynı teoriye göre bu bölgede oluşan Gulf Stream adı verilen sıcak su akıntısı ile su altında oluşan beyaz hidrat parçalarının bir araya gelmesiyle hidrat parçaları eriyip deniz yüzeyine çıkmaktadır.Bunun sonucunda binlerce metreküp doğalgaz denizin yüzeyine çıkarak deniz yoğunluğunu düşürür.Bu denizi yoğunluğunun düşmesi sonucunda suyun kaldırma kuvveti ortadan kalkar ve o sırada bu bölgeden geçmekte olan gemi veya tekne varsa suyun altına doğru batmaya başlar.

Yine aynı şekilde su yüzeyinden havaya karışan gazlar atmosferdeki havadan daha az bir yoğunluğa sahiptirler.Bunun sonucunda havada bulunan uçakların düşük yoğunluk sayesinde yeterli sürtünme kuvvetini sağlayamadıkları için yere doğru ivme kazanırlar.Ayrıca havaya dağılan gazlar oksiyeni tuttukları için uçağın motoru için gerekli olan oksijeni alamadıkları için durur ve düşmeye başlarlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here