Dideral ile zayıflayanlar

Photo of author

By Bilgio.Net

Dideral ile zayıflayanlar tecrübelerini aktarabilsinler diye bu makaleyi hazırladım. Dideral bir kalp ilacı olmakla birlikte çok farklı maksatlar için kullanılmaktadır.

Örneğin konservatuarda öğrencisiniz ve performans sergilerken eliniz ayağınız titriyor. Evde çok süper çalabildiğiniz bir enstrümanı topluluk önünde aynı sakinlik ile çalamıyorsunuz. Elleriniz terden yapış yapış oluyor, sesiniz heyecandan titriyor vs.

Dideral kullandığınız vakit heyecan semptomlarınız sonlanıyor ve yüzünüzde pokerface ifadesiyle gayet cool bir şekilde enstrümanı çalabiliyordunuz. Halbuki Dideral bu maksatla üretilmiş bir ilaç değil ama bu ilacı bu amaçla kullananlar var.

Dideral kalp atışlarını yavaşlatmaya yarayan bir ilaç. Stres hormonlarını baskılıyor ve kalbin atış hızını düşürüyor. Bu sebeple tansiyon yüksekliği, nabız yüksekliği şikayetlerine iyi geliyor.

Dideral hipertansiyon hastalarının ilaç listesinde çoğunlukla yer alan ilaçlardan biridir. Hipertansiyonun bir çok farklı sebepleri olabilmektedir. Bunlardan biri de tiroid bezinin fazla çalışması kaynaklı tansiyon yüksekliğidir. Dideral bunun için de kullanılmaktadır.

Dideral ayrıca, damar tıkanıklığı kaynaklı göğüs ağrısı, migren ataklarının önlenmesi, anksiyete kaynaklı kalp şikayetlerinin giderilmesi, titreme şikayetleri için de reçete edilmektedir.

Bazı hastalıklar için kullanılan ilaçlar zayıflamayı kolaylaştırabiliyor. Örneğin bazı tiroid ve şeker ilaçları zayıflatabiliyor.

Dideral kullananlardan bazıları da kilolu hastalar ve Dideral ile zayıflayanlar var mı Dideral zayıflatır mı diye merak ediyorlar.

 Dideral ile zayıflayanlar

Dideral ilacını kullanırken zayıflayanlar var ama zayıflamanın nedeninin ilaç kullanmak olduğunu hiç zannetmiyorum. Çünkü Dideral, metabolizmayı hızlandıran, yağ yaktıran, iştah kesen veya bir şekilde kilo kaybettiren bir ilaç değil.

İlacın kullanma talimatını incelediğimizde zayıflatmaya yönelik herhangi bir bilginin mevcut olmadığını görmekteyiz. Yani Dideral zayıflatması beklenen bir ilaç değildir.

Peki Dideral kullanan kişi zayıflıyorsa sebebi ne olabilir ?

Dideral bazı kişilerde mide bulantısı ve ishal gibi yan etkilere sebep olabilmektedir. Buna bağlı olarak bir kilo kaybı gerçekleşmiş olabilir.

Dideral kullananlardan bir çoğu aynı zamanda başka ilacı kullanıyor. Zayıflamanın sebebi diğer ilaçlar olabilir. Ayrıca hasta Dideral kullanmaya başladıktan sonra egzersiz programı uyguladıysa bunun zayıflama etkisini görüyor olabilir.

Eğer Dideral kullanırken istenmeyen bir şekilde kilo kaybı yaşanıyor ise doktora danışmak gerekmektedir.

Bkz. Dideral kullananların yorumları

Yorum yapın