Fucidin Krem Kullanımı, Faydaları ve Sivilcelere Etkisi

Photo of author

By Bilgio.Net

Fucidin krem, vücutta meydana gelebilecek olan çeşitli sorunların giderilmesinde kullanılmakta olan kremdir. İçerisinde bulunan fucidik asit sayesinde; ciltteki yara, sivilce gibi problemleri gidermede etkili bir kremdir. Ciltte oluşabilecek olan bakterilerin engellenmesinde yardımcı görev görmektedir. Şimdi fucidin krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi sorulara cevap arayacağız.

İşte fucidin kremin özellikleri:

İçerisinde 20 mg Fucidik Asit bulunan bu krem, cilt yaralarında etkin olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında ekstra biçimde sivilce oluşumunu engellemek için de kullanılabilir.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılıyor ?

Önce uygulanabilecek olan bölge iyice yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Daha sonra bölgeye bir tabaka şeklinde emdirilerek uygulanmaktadır. Krem doktor tavsiyesi altında günlük 2 defa kullanılması uygundur. Kremin kullanım süresi ise 2 haftayı geçmemelidir.

Fucidin Krem Ne İşe Yarıyor ? 

  • Ciltte meydana gelen iltihaplanmalar ve sivilcelerin tedavisinde kullanılır.
  • Oluşan yanıkların tedavisinde etkin bir biçimde kullanılmaktadır.
  • Ciltte oluşan kaşıntılar, egzama gibi durumlarda çabuk etki vermektedir.
  • Bulaşıcı özellikte olan cilt hastalıklarının engellenmesinde fucidin krem kullanılmaktadır.
  • Koltuk altlarının kararması tedavisinde etkin bir biçimde kullanılır.

Emla krem ile tanıştınız mı ?

 

Fucidin Krem Sivilcelere Fayda Sağlar Mı ?

Ciltte oluşan sivilcelerin tedavisinde genellikle fucidin krem tercih edilmektedir. Bunu yanında sivilce izlerinin yok olmasında da yardımcı görev görmektedir.

Fucidin Krem Yan Etkisi Bulunur Mu ?

İçerisindeki etken maddelere karşı duyarlılığı olan kişiler fucidin krem kullanmamalıdır. Kullansa bile mutlaka doktor tedavisi altında kullanılmalıdır. Bu kremi kullanmadan önce doktora başvurulması önem arz ediyor. Peki fucidin kremin olası yan etkileri nelerdir?

  •  – Ciltte tahrişler meydana getirebilmektedir.
  •  – Ciltte bazı durumlarda kurumalar meydana çıkarabilir.
  •  – Yanma ve batma hissi gibi problemler ortaya çıkarabilir.
  •  – Yüzde çeşitli kızarıklıklar gösterebilmektedir.

Bu yan etkiler genellikle hassas bir cilt yapısında olan kişiler için geçerlidir. Yine de fucidin kremi kullanmadan önce doktora başvurulması önem taşımaktadır.

 Fucidin Krem Fiyatı Nedir ?

Fucidin krem doktora danışılarak alınan bir kremdir. Fakat eczanelerden reçetesiz olarak da kolayca alınabilir. Kremin fiyatı ise 14 liradır.

 Hamilelik Ya Da Emzirme Döneminde Fucidin Krem

Fucidin krem genellikle hamilelikte de emzirme döneminde de kullanılması tavsiye edilmez. Fakat acil durumlarda doktor izni alınarak fucidin krem bu dönemlerde de kullanılabilmektedir. Fucidin kremin yaraları ve yan etkileri işte bu şekildedir. İstenirse eczaneden kolayca temin edilebilir. Fakat kullanmadan önce Aile Hekimliğinden fikir almak, kullanımı açısından büyük bir önem taşımaktadır.

 

“<h1><strong>Fucidin Krem Kullanımı, Faydaları ve Sivilcelere Etkisi</strong></h1>” üzerine bir yorum

Yorum yapın