Grip Hastalığının Tedavisinde Bitkisel Çözüm

Hafif seyreden grip hastalığı doktor kontrolü altında ve evde tedavi edilebilir. Ağır grip için evde kontrolsüz ilaç kullanımı ise sağlığınız için çok tehlikelidir.

  • Salgın sırasında önlem almak için, sabah evden çıkmadan önce, burun deliklerinizin içine suda ıslatılmış ve sabun sürülmüş pamuk sürün. Gün boyunca burun deliklerinin içini tuzlu suyla ıslatın.
  • 200 ml suyun içine 1 yemek kaşığı doğranmış kuru soğan koyun ve 5-6 saat demlendirin. Ardından 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Günde 1 defa gribi önlemek için bu tentürle burnun içini ve boğazını durulayın. Hastalandığınız zaman da günde 3-5 defa uygulayın.
  • Nefesinizle içinize sık sık soğan buharı çekin. Bunun için, doğranmış soğanı bir tabak içine koyup üstüne eğilin ve başınızı havluyla kapatın. 1-2 dakika bu şekilde nefes alın.
  • 300 gr sıcak sütün içine 1 yemek kaşığı civanperçemi dökün. 1 saat demleyip süzün. Karışımdan günde 3-5 defa 1 yemek kaşığı için.

Grip Çayı

Söğüt kabuğu, papatya çiçekleri, ıhlamur çiçekleri ve kuşburnundan eşit miktarda karıştırın. Bu karışımdan 1 tatlı kaşığının içine 200 ml kaynar su dökün ve 10 dakika demleyip süzün. Günde 3 defa, yemekten 15 dakika önce, 70 ml olacak kadar, sıcak sıcak için. İçine 1 tatlı kaşığı ıhlamur balı katabilirsiniz.

Yoga Çayı

9 adet kakule, 7 adet karanfil tomurcuğu, yarım tatlı kaşığı rendelenmiş zencefil kökü ve 1 çubuk tarçın doğrayıp karıştırarak 500 ml kaynar suya katın. 5 dakika haşlandıktan sonra içine 200 ml süt katın ve yeniden kaynatın. Hazırlanan çayı termosun içine dökün ve gün boyunca için.

Vitaminli Çay

250 ml kaynar suyun içine, 30 gr gilaburnu meyvesi, 5 gr ahududu, 2 gr siyah fenküzümü yaprağı karıştırıp katın. 15 dakika demlenen çayı gün boyunca için.

Vitamin Karışımı

1 kg havuç ve 1 kg elmayı ince ince rendeleyin. İçine 500 gr doğranmış kuru kayısı, 300 gr üzüm ve 5 yemek kaşığı bal koyun. 2 adet limonu blendırda doğrayıp ekleyin. Günde 3 defa, 1-2 yemek kaşığı kadar tüketin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here