Heets Nedir? Nasıl Kullanılır?

Photo of author

By Bilgio.Net

Heets, yeni nesil elektronik sigaralarda kullanılan tütün çubuğu olarak ifade edilir. Aynı zamanda kartuş olarak da bilinen bu ürünler, sigaranın zararlı etkilerinden kurtulmak isteyenler için geliştirilmiştir.

Heets Nedir?

Heets, IQOS cihazlarında kullanılan bir tütün çubuğudur. Görüntüsü, klasik sigaralarla benzer olmasına karşın, boyut olarak daha küçüktür. Yaklaşık 4 cm uzunluğunda olan bu çubukların içerisinde tütün bulunur. Sigaranın zararlı etkilerini önemli ölçüde engellerken, sigara keyfinin ise aynı şekilde sürdürülmesini sağlar.

heets
Bu ürünlerin de tıpkı gerçek sigaralar gibi farklı türleri vardır. Kullanıcılar, kendi damak tatlarına ve zevklerine göre bunlardan uygun olanı tercih eder ve IQOS cihazlarda kullanarak keyfini sürer.  

Heets Nasıl Kullanılır?

Heets sigara, IQOS cihazlarında kullanılır. Philip Morris International (PMI) tarafından geliştirilen bu cihazlar, tütün çubuklarını yüksek derecelere kadar ısıtmakta ve tütünün aromasını aerosol etkisi ile kullanıcılara ulaştırmaktadır. Daha detaylı bilgiler için https://buharkolik.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu tütün çubuklarının kullanımı sırasında yanma olayı gerçekleşmez. Bundan dolayı da katran ve diğer zararları maddelerin oluşması söz konusu değildir. Kullanıcılara sadece tütünün aroması ve nikotin gider. Böylece kullanıcılar nikotin ihtiyaçlarını karşılarken, tütün aromasını da alır. Buna karşın ise sigaranın zararlı etkilerinden büyük ölçüde kurtulur.

heetsHeets tütün çubuklarının kullanımı için uygun bir IQOS cihazın kullanılması gerekir. IQOS 3 Duo cihazı, bu noktadaki alternatiflerden biridir. İlgili cihazın şarjı doldurulur ve kullanıma hazır hale getirilir. Bu aşamadan sonra ise tütün çubuğu, filtre kısmı içe gelecek şekilde cihaza yerleştirilir. Cihaz açılır ve tütün ısıtılmaya başlar. Gerekli sıcaklığa ulaştığında cihaz titrer ve kullanım başlar.

Her bir çubuk ortalama 5-6 dakika kullanılır. Çubuğun bitmesi ile cihaz yeniden titrer ve kapatılması gerektiğini kullanıcıya bildirir.

Heets Fiyatları

Heets fiyatları; 600 TL ile 1.100 TL arasında değişir. Bu tütün çubukları da tıpkı gerçek sigara gibi 20 adet içeren paketlerde satılır. Ancak satış genellikle 10’lu paketler halindedir. Dolayısıyla buradaki rakamlar 10 paketler için verilen fiyatlardır.

Amber, Yellow gibi farklı seçeneklerin olduğu Heets fiyat  üzerinde bu durum etkilidir. Tercih edilen türe bağlı olarak fiyatlar değişmektedir.

Yorum yapın