İpek Kirpik

Photo of author

By Bilgio.Net

İpek kirpikler hakkında bilmeniz gereken ilk şey, takmalarının inanılmaz derecede kolay olduğudur. Takma kirpik takmakla hiç uğraştıysanız, ipek kirpiklerin çok daha basit olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Tek yapmanız gereken kirpik çizgisine az miktarda yapıştırıcı sürmek ve ardından ipek kirpikleri yerine bastırmak. Tüm süreç bir dakikadan az sürer ve ne kadar doğal göründüklerine şaşıracaksınız.

İpek kirpiklerle ilgili bir başka harika şey de sentetik kirpiklerden çok daha uzun süre kalıcı olmalarıdır. İpek kirpiklerinizin birkaç hafta dayanmasını bekleyebilirsiniz, sentetik kirpiklerin ise sadece birkaç gün dayanmasını bekleyebilirsiniz. Bu, kirpiklerinizi sürekli değiştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir, bu da size uzun vadede çok fazla zaman ve para kazandırabilir.

İpek kirpiklerin en güzel yanlarından biri de çok doğal görünmeleridir. Genellikle sahte ve doğal olmayan görünebilen sentetik kirpiklerin aksine, ipek kirpikler kendi doğal kirpiklerinizle sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. Bu size, insanların kesinlikle fark edeceğinden çok daha gösterişli ve bir araya getirilmiş bir görünüm verir.

Kirpiğin şeklini gözünüzün şekli belirler. Örneğin, kapüşonlu gözleriniz varsa, açıkgöz görünümü vermek için daha kıvrımlı bir kirpik seçmek isteyeceksiniz. Yuvarlak gözleriniz varsa, daha uzun, daha badem biçimli bir göz görünümü vermek için daha düz bir kirpik seçmek isteyeceksiniz.

Kirpiklerin uzunluğu ve hacmi göz ölçülerinizle orantılı olmalıdır. Küçük gözleriniz varsa, daha kısa, daha az hacimli bir kirpik seçmek isteyeceksiniz. Büyük gözleriniz varsa, daha uzun ve daha dramatik bir kirpik tercih edebilirsiniz.

Kirpik rengi, doğal göz renginizi tamamlamalıdır. Açık renkli gözleriniz varsa, kahverengi veya bej gibi daha açık renkli bir Kirpik seçebilirsiniz. Koyu renkli gözleriniz varsa siyah veya kömür grisi gibi daha koyu renkli bir Kirpik seçebilirsiniz.

Yorum yapın