Kıl Tekniğiyle Kaş Tasarımı Hakkında

Kıl tekniği kullanılarak kaş tasarımı yapılması son zamanlarda çokça tercih edilmeye başlanmıştır. Kaşlarından memnun olmayanlar, kemoterapi tedavisinden kaynaklı olarak dökülenler ve uzayınca şekli bozuk görünenler için kıl tekniği oldukça yararlı bir uygulamadır.

Kıl tekniğiyle kaş tasarımı pek çok güzellik salonu tarafından uygulanmaktadır. Kaş yapısının daha kötü bir hale gelmesini önlemek için tecrübeli ve güvenli güzellik merkezlerine başvurmak gerekir.

Bu noktada firmamız uzman ekibi ve hijyenik ortamıyla müşterilerine kıl tekniğiyle kaş tasarımı hizmetini sunmaktadır.  Firmamız güvenilirliği, üst düzey müşteri memnuniyeti ve tecrübesiyle beğenileri üzerine toplamaktadır. Müşterilerine sağladığı konfor ve uzman ekibiyle birlikte diğer firmalar arasından kolayca sıyrılabilmektedir.

Kıl Tekniğiyle Kaş Tasarımı İşlemi Nasıl Uygulanır?

Kıl tekniği kaş tasarımı işleminde özenli ve hassas davranmak gerekir. Aksi takdirde kaşın doğal görünümüne zarar verilebilmektedir. Bundan dolayı işlem esnasında kullanılan tüm malzemeler hijyenik olmalıdır. İşlem sırasında ilk olarak yüz görünümüne uygun olan kaş ölçülür.

En uygun olan modele karar verildikten sonra kalemle çizilir.  Ağrı verebilen bir işlem olduğundan dolayı uygulanılan bölge lokal anestezik kremler yardımıyla uyuşturulur. Steril bir şekilde bulunan tek bir kullanıma sahip olan iğne ve pigment boyası cildin altına yerleştirilir.

Cildin altına yerleştirilen boya kaşın rengine ve yapısına uygun olarak seçilmelidir. Bu teknikte amaç kıl şeklinde boyamanın gerçekleşmesidir.  Eğer ki kaş yapısında veya renginde bir yanlışlık varsa bu durum kişinin olduğundan daha yaşlı görülmesine sebebiyet verebilmektedir.

İşlem sonrasında kaşın kıl kökleri yapısında bir değişiklik olmamaktadır. Sert veya yumuşak kıl kökleri herhangi bir deformasyona uğramaz. Ancak doğru rengin kullanılıp kaşta buluna boşlukların doldurulması önem taşımaktadır. Kıl tekniğiyle kaş tasarımı işlemi genel de 1,5-2 saat arasında değişmektedir.  Genellikle bu işlem sonrasında herhangi bir yan etki görülmemektedir.

Ancak cilt hassas ise bazı durumlarda alerjik tepkiler verebilir. Bu durumlar işlem sırasında kullanılan boyaların kalitesi önem taşımaktadır. Uzmanlar günlük hayatta kullanılan göz makyajı malzemelerine alerjisi olanların bu tekniği yaptırmasını tavsiye etmemektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here