Ofis mobilyası iş başarısını etkiler mi

Photo of author

By Bilgio.Net

Meslek gruplarına göre ofis mobilyalarını tercih etmek başarıda bir ölçümdür.  Ofis mobilyaları tercih edilirken meslek grupları, çalışan bireyler, yaptıkları işler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.  Yapılan her bir tercih de gözden geçirilmeli ve başarıya ne kadar katkı sağlar hesaplanmalıdır.

Görselliğin çok önemli olduğu bu dönemde, alternatiflerinde fazla olmasıyla kişiler tercih yaparken uzman görüşünden da fayda sağlamaktadır.  Ofisin bulunduğu alan dar ise ona göre mobilyalar seçilmeli ve çalışma ortamı ferah tutulmalıdır. Dar bir alanda çalışmak hem sıkıcı, hem zordur. Çalışanların başarı sağlayabilmeleri için her türlü ayrıntı tek tek düşünülmelidir. Yapılan yatırım kendimize dönecek bir kâr olarak düşünülmelidir. Yaşam alanının düzenli olması, zevkli olması, renkli olması başarıyı direk etkilemektedir.

Evinden çok ofisinde zaman geçiren insanlar olarak ofislere ayrıcalıklı önemler verilmek zorundadır. Bir doktorun ofisinin siyahlarla kaplı mobilyaları tercih etmesi kişileri nasıl etkiler düşünmek lazım.  Bir avukatın ofisinin cıvıl cıvıl renklerle döşenmesi ne kadar kötü bir tercihtir değil mi. Normal şartlarda düşünecek olursak da beyaz ve siyah denmesi de çok vasattır. Alternatif ürünlerin değerlendirilmesin de de çok kapsamlı düşünmek lazımdır.  Yaptığımız işin doğasına uymayan ürünleri seçmek kişilerin psikolojisi üstünde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Buda insanların başarılarını aşağıya çekmek demektir. İyi ve akıllıca seçimler başarıya bir adım daha yaklaşmak demektir.

Mobilyaların dili olsaydı belki de derdi ki o kişi benimle çalışamaz, benim kapasitem ona az gelir. Ne güzel de olurdu en azından doğru seçimler yapabilirdik. Ama çağımızda bu konuda bilgi alabileceğimiz meslek grupları oluştu. Renk seçiminde bile artık hangi renklerin insanı daha çok yorduğu söylenebiliyor. Hepimizin daha mutlu daha huzurlu çalışabileceğimiz ofislerin olması dileğiyle….

Yorum yapın