Samsung S4 mini telefonlarda sık rastlanan bir sorun vardır. Her telefonda görülmese de bazısında telefonun kilitlenip açılmaması durumu olur. Ekranda sabit Samsung” logosu kalır, bataryayı söküp takmak bile cihazın yeniden başlamasını sağlamaz.

Böyle bir durumda cihazınızın garantisine bir şey olmaması için rastgele yazılım yüklemekten kaçınmak gerekir. Çünkü garantisi bozulacak ve ücretsiz halledebileceğiniz bir sorun için ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

S4 mini açılmıyor Samsung yazısında kalıyor ne yapabilirim ?

Böyle bir durumda yapılacak en mantıklı şey cihazın garantisi dolsun dolmasın Samsung teknik servisine götürmektir.

Çoğu kişi kısmen üşendiğinden kısmen de tamir ücreti vermek istemediğinden internetten çözüm aramaktadır. Fakat cihazı deneme yanılma eşyasına dönüştürmek onu kullanılmaz hale getirebilecektir.

100-200 TL tamir masrafından kaçıp 2000-3000 TL’lik telefonunu iş görmez hale getirenler yok değildir. Bununla birlikte ısrarla evde kendileri bir şeyler denemek isteyenler için alternatifler şunlardır:

Bataryayı değiştirin

S4 mini açılmıyor Samsung yazısında kalıyorsa bataryayı çıkarıp takın, bu işe yaramazsa yeni bir batarya alıp cihazınıza takın. Samsung telefonlarda batarya şişmesi sık rastlanan bir durumdur. Eğer telefonunuzu uzun süredir kullanıyorsanız batarya ilk özelliklerini kaybetmiştir. Belki yeni batarya soruna çözüm olabilir.

Yeniden başlatmaya zorlayın

Telefon ne kapanıyor, ne açılıyor Samsung logosunda takılı kalıyorsa cihazı yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Ses açma ve güç tuşuna bir süre basın. Bu cihazı yeniden başlatacaktır.

Format atın

Bilgisayarda olduğu gibi telefonlarda da format bazen bu tür sebebi bilinmeyen sorunlara çözüm olabilmektedir. Şu şekilde format atabilirsiniz:

Önce telefonunuzu kapatınız.

→ Home ( Orta tuş ) + Power  ( Açma / Kapama Tuşu ) + Vol ( Ses Açma Tuşu ) tuşlarını aynı anda basılı tutunuz.

→ Karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçiniz ve reboot now ile format atarak telefonunuzu yeniden başlatınız.

Bu formüller yalnızca S4 mini için geçerli değildir, a5, s6,s7,a7 gibi modellerde de deneyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here