Samsung Galaxy A70 Ekran Değişimi: Fiyatlar ve Firmalar

Photo of author

By Bilgio.Net

Galaxy A serisi; Samsung için orta ve üst segment olarak geçiyor. Note ve S serilerinin hemen ardından gelen A serisi her sene donanımı ve yazılımı ile dikkat çeken yenilikçi telefonlar ile birçok kesime hitap ediyor.

A serisinin yeni modelleri incelendiğinde yenilikçi tavır dikkat çekiyor ve her a serisi bir önceki seriden çok daha dikkat çekici özellikler barındırıyor. Galaxy A70 telefonu da serinin en özel telefonlarından birisi çünkü ilk sinematik ekran özelliği bu telefonda mevcut.

Tanıtıldığı ilk günden itibaren büyük bir ilgi toplayan Samsung Galaxy A70; diğer özellikleri ile de kendinden söz ettiriyor demek mümkün. Ekranı bu denli önemli olan Samsung Galaxy A70 ekran değişimi söz konusu olduğunda haliyle dikkatli davranılması gereken bit telefon halini alıyor.

Samsung Galaxy A70 Ekran Değişimi Fiyatları ve Değişim Yapan Firmalar

A70 Ekran Değişimi yapan bir firma tespit edilmedi. Firmanızı eklemek için iletişime geçiniz.

Samsung Galaxy A70 Özellikleri

 • 7 inc büyüklüğünde bir ekrana sahip ve bu ekrana Super Amoled ekran adı veriliyor.
 • 21:9 formatında bir ekran.
 • Infinity-U ekran olarak bilinen bir tasarıma sahip.
 • 32 megapiksel olarak hizmet veren ön ve arka kısımda kameraları mevcut.
 • 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri var.
 • 128 GB kadar dahili hafızası olan telefonun hafızası gerekli görülmesi halinde arttırılabilir. 512 GB gibi SD kartları destekleyen bir model.
 • 4500 mAh değerinde bir bataryası mevcut.
 • 25 W ile hızlı bir şekilde telefonun bataryasını doldurmak mümkün.

Oldukça güzel özellikleri olan telefon iş dünyasındaki kişiler için telefonu çok amaçlı kullanan kişiler için son derece uygun.

Peki; sinematik ekran nedir? Ekran çerçevelerinin çok daha ince hatlara sahip olduğu yani ekranın neredeyse telefonun %88 ile %90 arasında ekrandan oluştuğu modellerdir. Bu durum Samsung Galaxy A70 ekran değişimi taleplerinin artmasına neden olmaktadır çünkü telefon bu denli büyük bir ekrana sahip olduğu zaman mecburen ana kartın ekrana entegre edilmesi ve ağırlığın telefonun ekran bölgesinde yoğunlaşması söz konusu olmaktadır.

Telefonunuz düşerken; ağırlık ön kısımda olduğu için düşmeler genelde ekran üstüne olur ve bu nedenle ekranlarda kırılmalar, çatlamalar, dokunmatik ekranın hasar görmesi gibi sorunlar yaşanabilir.

Samsung Galaxy A70 ekran değişimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler;

 • Telefon yetkili bir servise ya da telefonu tanıyan donanımlı bir servise götürülmelidir.
 • Mutlaka telefonu tanıyan bir kişi telefona müdahale etmelidir.
 • Cihaz sorunu anlamaya yardımcı olacak testlerden geçirilmeden müdahale edilmemelidir.
 • Ekran değişimi sırasında mutlaka telefonun içi temizlenmelidir.
 • Ekran değişimi ardından telefon test edilmeli ve sonrasında müşteriye verilmelidir. Bu test sırasında; dokunmatik ekran performansı ve ekranın kalitesi dikkate alınmalıdır.

Hangi telefon olursa olsun ekran değişimi sırasında mutlaka dikkatli davranılmalıdır. Ekran değişimi doğru bir şekilde yapılmadığında ana kartın yanması riski dahi mevcuttur. Bu gibi sorunların ilk habercileri; telefon ekranındaki ışığın hareketli olması, ekranın ani kapanmalar yaşaması olarak sıralanabilir.

Yorum yapın