Samsung S7 edge nem sorunu çözümü

Photo of author

By Bilgio.Net

Birkaç yıldır Samsung telefonlarda nem algılandı hatası alınmaya başlandı. Samsung s7 edge nem sorunu çözümü resimli olarak aşağıda anlatılmaktadır.

Bu çözüm yolunu S7, S7 edge, A7 ve A5 gibi diğer Samsung modellerinde de uygulayabilirsiniz.

S7 edge nem algılandı hatası neden olur ?

Son iki sendedir üretilen Samsung Galaxy A3, A5,A7, S7, S7 Edge, S8, S8 Edge, S8 plus, Note 8 gibi Samsung modellerinde nem sensörü bulunuyor. Cihazların içinde nem ile çalışması kolay arıza yapmasına ve servise gönderilmesine yol açtığı için cihazın hassas noktalarında biri olan şarj noktasına yakın bir yerde nem sensörü konulmuştur.

Bu sensör nem algıladığında cihazın beyni hata kodu üretmekte ve cihazın şarj olmasına mani olmaktadır.

Böyle bir durumda cihazı yumuşak bir bezle kurulamak veya 15-20 dakika kendiliğinden kurumasını beklemek bazen çare olmaktadır. Bazen de sistemde hata kodu takılı kalmakta ve cihaz kurusa da nem algılandı hatası vermeye devam etmektedir.

Samsung s7 edge nem sorunu çözümü

Telefonunuzu ıslak elle tuttuğunuzda, üzerine su döküldüğünde veya gece açık havada kaldığında nem algılandı hatası alabilirsiniz. Böyle bir durumda telefonunuzu kağıt havlu veya yumuşak bir bezle kurulayıp 15-20 dakika bekleyiniz.

Sorun devam ediyorsa ön belleği temizlemek gerekir bunun için;

Ayarlar kısmına basarak oradan Uygulamalar a giriniz.

Samsung S7 edge nem sorunu çözümü

Uygulamalar sayfasında ilk etapta aradığınız uygulamayı bulamayacaksınız. Sağ üst köşedeki üç nokta sembolüne basınca çıkan menüde yer alan Sistem uygulamalarını göster e basınız.

Samsung S7 edge nem sorunu çözümü
USBSetting uygulamasına basınız.

Samsung S7 edge nem sorunu çözümü
Seçeneklerden Kayıt yeri ni bulunuz ve basınız.

Samsung S7 edge nem sorunu çözümü
Açılan sayfada önce VERİYİ SİL e ardından ÖNBELLEĞİ TEMİZLE ye basınız.

Bunları yapınca cihazınızı kapatıp açınız. %90 samsung S7 edge nem sorunu çözüme kavuşacaktır.


Eğer sorun devam ediyorsa format atmak gerekir. Format atmadan önce yazılım güncellemerini yapınız ve verilerinizi yedekleyiniz. Format atılınca dosyalari mesajlar,müzikler vs silinecektir.

Format atmadan önce Ayarlar bölümünün altındaki Hesaplar sekmesindeki Google hesaplarını siliniz. (Kurulum esnasında sorun yaşamamak için)

Formatı Menüden Yedekle ve Sıfırla ya girerek fabrika verilerine döndürerek yapabilirsiniz.

Yorum yapın