Stilinizi Yatak Odası Mobilyaları ile Yansıtın

Photo of author

By Bilgio.Net

Yatak odası, çoğumuz için günün tüm yorgunluğunun atıldığı yerdir. Bu nedenle odanın dekorasyonu, üzerinizde yansıttığı ruh hali bakımından oldukça önemlidir. Bu dekorasyon tercihleri ruh halinize iyi gelebileceği gibi, karmaşık ve yanlış tercihler ile sizi daha çok yoran bir yer haline de gelebilir. En mahrem alanınız olan odanız için seçeceğiniz yatak odası takımları, sizin zevkinizi yansıttığı kadar odanız ile de uyum barındırmalıdır. Odanızın genişliği, pencere sayınız, pencerelerinizin konumu ve tavan yüksekliğiniz bu bakımdan oldukça önemlidir. Dekorasyon aşamasından önce nasıl bir yatak odası istediğinizi bilmeli, yatak genişliğinizi ve ek mobilyalarda buna göre seçim yapmalısınız. İder Mobilya’nın her tarza uygun ve konforlu yatak odası takımları ile odanızda ihtiyacınız olan huzuru yakalamanız mümkün.

yatak odası takımı
Yatak Odası Takımları ile Kendi Tarzınızı Yaratın

Modern ve minimalist bir tarza sahipseniz, genele göre daha minimal stilde bulunan yatak odası takımları tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz yatak odası takımı, daha az aksesuar barındırmalı ve daha sade olmalıdır. Böyle bir dekorasyonda duvarlar için canlı renkleri tercih ederek, bu sayede odaya hareketlilik kazandırabilirsiniz.

Geleneksel tarzda bir oda istiyorsanız, ahşap işlemenin ve derinin ön planda olduğu eşyaları tercih edebilirsiniz. Bu tarzda, çoğunlukla koyu renklerdeki yatak odası takımları ön plana çıkıyor. Koyu renkleri dengeleyen kontrast perdeler yardımıyla da odanızı daha dingin bir havaya sokabilirsiniz.

Country tarzı odalarda ise, genellikle nötr renkler tercih edilir. Yatak odası takımları beyaz ya da krem rengidir. Mobilyalar üzerinde ise çiçek desenleri oldukça popülerdir.

yatak odası takımı 2Doğru Tercih Sınırsız Konfor

Tarzınıza uygun yatak odası yaratmak kadar, odada kullanılabilir alanlar bırakmak da önemlidir. Bunun için, odanızın boyutlarına uygun yatak odası takımlarını tercih etmeniz gerekli. Oldukça büyük ölçülerde yer kaplayan yatak odası takımları odaya uygun ölçülerde tercih edilmezse, bu alanları sizden koparabilir. Kafanızdaki seçeneği seçmeden önce ilk aşamada odanın ölçülerini doğru şekilde almalı, bu ölçüleri tercih edeceğiniz yatak odası takımı ile karşılaştırmalısınız. Odaya uygun ölçülerde uyum sağlayacak bir takım tercih edildiğinde, sıra doğru yerleştirmeye gelir ki bu aşama da en az seçim aşaması kadar önem taşır.

Tavanınız yüksek ise, yatağınızın başlığının yüksek oluşu bunu gizleyebilir. Eğer odanız fazla büyükse de bu alanı dengeleyebilmek için fazladan şifonyer tercihinde bulunabilirsiniz. Tekli koltuk ya da puf gibi küçük detaylarla minik bir oturma alanı da yaratabilirsiniz. Odanızda fazladan alan bulunmuyorsa, şifonyerden vazgeçebilir ya da komodin sayısını azaltabilirsiniz. Gardırobunuzun içine yaptırabileceğiniz bir şifonyer, size daha çok depolama alanı oluşturulabilir. Aynı şekilde tercih edilen mobilyaların da sayısının az ama depolama alanlarının çok olması, sizin için önemli bir avantajdır. İncelenen yatak odası takımları arasından bazalı yatak tercihi, size ekstra bir depolama alanı yaratacaktır.

Kullanılabilir Daha Çok Alan için

Yatak odasında genellikle tercihler loş ışıklar tercih edilmesi yönündedir, ancak aynı zamanda güneş ışığı alan bir ortam herkesin hayalidir. Doğal ışığın daha çok kullanılabilir olduğu bir oda yaratmak istiyorsanız, yatak odası takımlarında aynalı gardırop modellerine yönelebilirsiniz. Böylece, gelen güneş ışığı daha çok yayılacaktır ve odanızı olduğundan daha büyük gösterecektir. Aynı zamanda demir parmaklıkları olan nostaljik bir yatak da ışığın yayılması için tasarımsal uygunluk yaratabilir.

Temizliğin daha kolay olmasını sağlamak adına; yatağın yerden yüksek olmasına dikkat edebilir ve tercihinizi bu tip yatak odası takımlarından yana kullanabilirsiniz. Toz birikmesini durumunun önüne bu şekilde geçebilir ve bu modellerle yatak odanızda modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yüksek bacaklara sahip şifonyer ve komodinler, yine bu konuda size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Modern ve ergonomik tasarımları ile koleksiyonlarında farklı modellere yer veren İder Mobilya, herkesin ihtiyacına uygun üretimleri ile öne çıkıyor. Her bütçeye uygun yatak odası fiyatları ile hem bütçenize, hem de hayallerinize aynı zamanda sesleniyor. İder Mobilya’nın sitesinde yer alan modelleri hemen şimdi incelemeye başlayarak, hayallerinizdeki yatak odasına kavuşabilirsiniz.

Yorum yapın