Telepati Nedir ? Telepati Nasıl Kurulur ?

Telepati insanlarda bulunan beş duyu organı haricinde başka yöntemlerle iletişime geçtiği varsayılan bir yöntemdir.Halk arasında Altıncı His olarak tabir edilen telepati yöntemini aslında bütün insanlar yapmakta olup bunun farkına varmazlar.

Telepati parapsikologların incelediği paranormal bir yetenektir.Telepati sözcüğü Yunanca’da bulunan Tele (uzak) ve Patheia (Etkilenme,Tesir Altında Kalma) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmektedir.

Telepati Nasıl Kurulur ?

İnsanların birbiriyle konuşmadan kendi aralarında bilgi aktarması mümkündür.Telepati yapmak için Alıcı ve Verici olmak üzere en az iki bireye ihtiyaç vardır.Verici beynindeki herhangi bir düşünceyi telepati yöntemiyle alıcıya iletmiş olur.

Fakat her insanda Telapati yöntemi gelişmiş değildir.Bazı insanların altıncı hisleri düşüktür.Bunun üzerine yoğunlaşıp telepati yeteneğini güçlendirebilirler.

Parapsikologların,iki birey arasında yapmış olduğu deneyler sonucunda vericinin beyninde kurduğu düşünceyi,alıcının algılayıp beyninde bazı şekiller meydana geldiği gözlemlenmiştir.

Telepati Türleri Nelerdir ?

Parapsikologların yapmış oldukları detaylı araştırmalar sonucunda ortalam dört çeşit telepati yöntemi vardır.

  • Gizli ya da Gecikmeli Telepati :Vericinin Alıcıya göndermiş olduğu bilgilerin gecikmeli olarak aldığı telepati türüdür.
  • Prekognitiv Telepati : Bu telepati yönteminde verici ,alıcının geleceği hakkında blgi edindiği telepati türüdür.
  • Hareki veya Heyacansal Telepati : Herhangi bir bireyin hareketlerine ilişkin duyum aktarımı yapıldığı telepati türü
  • Yüksek Şuur Telapatisi : Yüksek bilgiler ya da ortak bilgelik için yüksek şuur haline geçiş telepatisi.

Telepati Yeteneğinizin Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi aslında herkes bir telepati kurar ama çoğu insan bunun farkına varmaz.Örnek vermek gerekirse eğer kendi kendinize mırıldandığınız bir şarkının o anda radyoda yada televizyonda çıkması,o an düşündüğünüz bir arkadaşınızın karşınıza çıkması,canınızın çok çektiği yiyecek veya içeceği arkadaşınız size getiriyorsa eğer siz o anda bir telepati yapmışsınız demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here