51. Bölge Nedir ? Nerededir ve Ne İşe Yarar ?

Photo of author

By Bilgio.Net

51. Bölge Nedir ? Nerededir ve Ne İşe Yarar ?

51. Bölge diye adlandırılan bölüm her ne kadar UFO’larla alakalı olduğu düşünülse de Amerika tarafından yapılan açıklamada uçakların ve düşman silahlarının incelenip analiz edildiği yer olarak belirtilmektedir. 2016 yılında ABD’de gerçekleşecek olan seçimlerde başkanların çoğunun seçim vaadi olarak yeniden gün yüzüne çıkmıştır. Peki nerede bu 51. Bölge ve burada gerçekte ne yapılıyor.

51. Bölge Nerede ?

51. Bölge diye bilinen yer Amerika’da bulunan Las Vegas Eyaleti’nin 153 km kuzeyinde yer alan Groom Gölü yakınında bulunmaktadır. Etrafında ise Nevada Test Sahası ve Nallis Hava Sahası bulunmaktadır. Çevresinde yerleşim birimi bulunmamaktadır. 51. Bölge’ye en yakın yerleşim alanı Kuzeyinde bulunan Rachel Kasabası’dır. 51. Bölgenin bulunduğu alanın yüz ölçümü 76 kilometrekaredir.

51.-bölge-nerede
51. Bölge Sırları Nelerdir ?

Yazımızın başında da dediğimiz gibi Amerika Hükümeti tarafından yapılan açıklamada 51. Bölge’de sadece uçak ve düşman silahlarının analiz edildiği bilgisi verilse de, zamanında burada mühendis olarak çalışan Boyd Bushman hiçte öle olmadığını söyleyerek 51. Bölge hakkında yeni tartışmaların çıkmasına neden oldu.

Boyd Bushman’ın yapmış olduğu açıklamaya göre Dünya’mıza gelen uzaylıların yakalanıp, çeşitli uzmanlar tarafından üzerlerinde çeşitli deneyler yapıldığını söylemiştir. Hatta bunu elinde bulunduğu fotoğraflarla kanıtlamaya çalışmıştır. Bu fotoğrafların gerçeklik payı hala tartışma konusu olsa da Amerika tarafından bu fotoğrafların sahte olduğu yönünde herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

2013 yılına kadar yani tam 66 yıl boyunca Amerika bu yerin varlığını inkar ediyordu. 2013 yılında ise CIA tarafından yapılan açıklamada ilk kez bu yerin varlığı kabul edilmiş ve burada sadece uçakların test alanı olarak kullanıldığını ileri sürmüştü. Yalnız bu yapılan açıklamanın tersine 51. Bölge’de bulunan uçak pistinin çöl kumları sayesinde kapanmış olduğu ve bu neden burada bir uçak bile uçmamış olması açıklamanın ne kadar yanlış olduğunu göstermiştir.

Ayrıca 2013 yılına kadar bu bölgeye yaklaşmak kesinlikle yasaktı. Bölgenin çeşitli yerlerinde bulunan kameralar sayesinde, buraya yaklaşmaya çalıştığınız anda hemen sizin yerinizi tespit edip bölgeden uzaklaştırılıyordunuz. Hatta yapılan uyarılara kulak asmadığınız takdirde vurulma olasılığınız da bulunmaktadır.

 

Yorum yapın