8

Bilgisayar Monitörünüzün Ekranını Temizleyin

Cam temizleyiciniz bitmişse, alkol bazlı, güçlü bir ağız gargarası bilgisayar monitörü veya televizyn ekranını en az bir cam temizleyici kadar, hatta ondan daha da iyi temizler. Ekranı nemli ve yumuşak bir bezle silin ve güderiyle kurutun. Bunu yalnız cam ekranlarda kullanabileceğinizi, alkol sıvı kristal görüntü birimlerinde  ( LCD ) kullanılan malzemeye zarar verebileceği için bu malzemelerden yapılmış cihazlarda kullanmamanız gerektiğini unutmayın.

7

Yüzünüzü Temizleyin

Antiseptik ağız gargarası yüzünüz için çok iyi bir temizleyicidir. İçeriğini kontrol edip şeker bulunmadığından emin olun ve sonra şöyle kullanın: Yüzünüzü ılık sabunlu suyla yıkayın ve durulayın. Bir pamuğu ağız gargarasıyla ıslatın ve cildinizi yavaş yavaş silin. Bunun karıncalanma gibi hoş bir his vermesi gerekir. Önce ılık ve arkasından da soğuk suyla durulayın. Yüzünüzü temiz ve tazelenmiş hissedeceksiniz.

6

Atlet Ayağını ( Mantar Enfeksiyonu ) Tedavi Edin

Şeker içermeyen antiseptik bir ağız gargarası, ciddi olmayan atlet ayağı veya tırnak mantarı hastalıklarının tedavisi için yeterli olabilir. Bir makyaj pamuğunu ağız gargarasına batırın ve günde birkaç defa hastalıktan etkilenen yerlere sürün. Biraz batma hissi olur, fakat atlet ayağı birkaç gün içinde tedaviye cevap verir. Tırnak mantarının iyileşmesi ise birkaç ay alır. Bu süre zarfında bir değişiklik olmazsa, o zaman bir dermatolog veya kiropodiste ( el ve ayak hastalıkları uzmanı ) görünün.

5

Çamaşır Yıkadığınız Suya Katın

Spor çorapları bakteri ve mantar yuvası oldukları için kokuları sadece yıkamakla çıkmayabilir. Bu sorunu, ancak çamaşır makinesinin deterjan haznesine bir bardak alkol bazlı ve şekersiz ağız gargarası ilave ederek çözebilirsiniz.

4

Ter Kokusunu Giderin

Normalde deodorant nahoş ter kokusunu ağır bir parfüm kokusuyla örter, fakat sorunun kökenine inmek konusunda fazla yararlı olmaz. Ter kokusuna neden olan bakterilerden kurtulmak için pamuğu şekersiz ve alkol bazlı bir ağız gargarasıyla ıslatın ve koltuk altınıza sürün. Koltuk altlarını jiletle yeni temizlemişseniz, bunu denemek için bir gün beklemeniz gerekir.

3

Bir Yarayı Dezenfekte Edin

Ufak bir kesik veya yarayı temizlemeniz gerektiği zaman cildi dezenfekte etmek için alkol bazlı bir ağız gargarası kullanın. Ağız gargarasını oluşturan karışımın eskiden iltihapları önlemek için ameliyatlardan sonra başarılı bir antiseptik olarak kullanıldığını unutmayın.

2

Kepekten Kurtulun

Aşırı kepekten kurtulmak önce saçınızı her zaman kullandığınız şampuan ile yıkayın, sonra alkol bazlı ağız gargarasıyla çalkalayın. Bunu takiben normal bir saç kremi kullanabilirsiniz.

1

Tuvaleti Temizleyin

Tuvalet temizleyiciniz biterse, tuvalete 0 ml alkol bazlı ağız gargarası dökmeyi deneyin. Bunu tuvalet içindeki suda yarım saat bekletin ve sonra sifonu çekmeden tuvaleti fırçayla temizleyin. Ağız gargarası mikropları öldürür ve tuvaleti temizleyip parlatır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here