8

Kahve Makinesini Temizleyin

Kahve makinesinin su haznesini suyla doldurun ve içine dört tane Alka-Seltzer tableti atın. Tabletler eridikten sonra su yolunun temizlenmesi için makineyi çalıştırın. Daha sonra hazneyi iki-üç kere suyla çalkalayın ve tekrar kahve yapmadan önce makineyi bir kere daha, bu kez sadece suyla çalıştırın.

7

Bir Vazoyu Temizleyin

Dar boyunlu vazoların dibine yapışan tortuya erişmek size olanaksız görünebilir, ama bunu Alka-Seltzer köpüğüyle kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Vazoya yarısına kadar suyla doldurun ve içine iki Alka-Seltzer tableti atın. Köpürme duruncaya kadar bekleyin ve sonra vazoyu suyla çalkalayıp temizleyin. Aynı marifeti cam termoslarda da gösterebilirsiniz.

6

Cam Yemek Kaplarını Temizleyin

Ateşe dayanıklı cam yemek kaplarındaki inatçı lekeleri ovarak temizlemeye çalışmayın. Bunun yerine, içlerine su koyun, en fazla altı tane Alka-Seltzer tableti atın, bir saat kadar bırakın ve sonra silin. Lekeler kolaylıkla çıkacaktır.

5

Tuvaleti Temizleyin

Alka-Seltzer’in içindeki sitrik asit, köpürme etkisiyle onu elverişli bir tuvalet temizleme malzemesi yapar. Tuvalete sadece birkaç tane Alka- Seltzer tableti atın ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra tuvalet fırçasıyla temizlediğinizde tuvalet pırıl pırıl parlayacaktır.

4

Mücevherleri Temizleyin

Rengi atmış mücevherleri, içinde Alka-Seltzer köpürmekte olan bir bardak suyun içinde birkaç dakika bırakın. Çıkardığınız zaman pırıl pırıl parladıklarını göreceksiniz.

3

Tıkalı Mutfak Lavabosunu Açın

Tıpa deliğinden  birkaç tane Alka – Seltzer tableti atarak olayı hemen çözümleyin; arkasından bir bardak sirke dökün. Birkaç dakika bekledikten sonra tıkanıklığın gitmesi için sıcak suyu sonuna kadar açıp akıtın. Bu aynı zamanda lavabodaki rahatsız edici kokuları gidermek için de elverişlidir.

2

Böcek Isırıklarının Verdiği Rahatsızlığı Azaltın

Sivrisinek veya diğer bir böcek ısırığı sürekli kaşınıyorsa, yarım bardak suya iki tane Alka-Seltzer tableti atın, içine pamuk batırıp ıslatın ve böceğin soktuğu yerin üstünü sürün. Dikkat: Aspirine karşı alerjiniz varsa bunu uygulamayın; aspirin Alka-Seltzer’in temel maddesidir.

1

Balıkları Cezbedin

Oltayla balık tutma hastası olan herkesin bildiği gibi, kabarcıklar balıkları cezbeder. İçi boş, plastik zoka kullanıyorsanız, zokanın içine bir Alka-Seltzer tabletini ikiye bölüp atmanız yeterlidir. Böylelikle, oltayı suya daldırırken balıkların aklını çelecek bir dizi kabarcık oluştururunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here