Anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır

Photo of author

By Bilgio.Net

Ağda esnasında acıyı azaltmak için Anestol pomad gibi ağrı kesici krem kullananlar vardır. Peki Anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır ?

Anestol pomad ne için kullanılır ?

Anestol pomadın etken maddesi Lidokain hidroklorür olup bu madde hücre zarındaki sinirsel uyarımları engeller, yani sürüldüğü bölgeyi kısmı olarak uyuşturur.

Anestol pomadın başlıca kullanım alanları

  • Basur
  • Makat çatlağı
  • Meme çatlağı
  • Yanık
  • Böcek sokması

Anestol pomad bir yarayı veya enfeksiyonu tedavi etmez, sadece ağrı ve kaşıntıyı belli bir süre için azaltır. Bu tür ilaçlar lokal anestezik olarak adlandırılır ve ciltte acıyan-kaşınan bölgelerde kullanılır.

Bilindiği üzere ağda da kısmi olarak acı veren bir işlemdir ve ağda öncesi Anestol pomad gibi uyuşturucu etkisi olan kremlerin ağda bölgesine sürülmesi acıyı azaltacaktır.

Anestol pomad ağda öncesi nasıl kullanılır ?

Ağda öncesinde Anestol pomad, ağda yapılacak bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür ve 15-20 dakika kremin cilde nüfuz etmesi ve uyuşturucu etkisini göstermesi beklenir.

Anestol pomadın ağda için kullanımı bu şekildedir. Ancak hanımlarımız ağrıyı daha da azaltmak için Anestol pomad kullanımında iki yöntem daha keşfetmişlerdir.

Birinci yöntem:

Önce ılık su ile duş alınarak ciltte rahatlama sağlanır. Suyun etkisi ile kas ve sinirler gevşeyecektir. Duştan sonra Anestol pomad sürülür ve gevşeme hali geçmeden birkaç dakika kremin etkisini göstermesini bekledikten sonra ağdaya başlanır.

İkinci yöntem:

Anestol pomadın etkisini artırmak için kremi sürdükten sonra streç film ile sarılır ve 1 saat bekletilir. Böylece krem tamamen deri içine nüfuz eder. Daha sonra ağda yapılır.

Ağda için Anestol pomad kullanıp memnun olanlar olduğu gibi iki husustan şikayet edenler de vardır.

  • Anestol pomad acıyı azaltmada etki etmiyor.
  • Anestol pomad kullanınca deride kızarıklık, tahriş vs. oluyor.

Anestol pomad acıyı azaltmada etki etmiyorsa

Her insanın acıya karşı verdiği reaksiyon farklıdır. Bazısının acı eşiği yüksektir, bazılarının ki ise düşüktür. Anestol pomad ağda acısını azaltmıyorsa muhtemelen muadili başka bir krem de azaltmayacaktır. Çünkü bu tür kremler deride ciddi derecede uyuşma sağlamazlar, hafif etkili kremlerdir. Anestol pomad yeterli olmuyorsa daha etkili bir krem kullanılabilir veya başka bir epilasyon yöntemi denenebilir.

Anestol pomad kullanınca deride tahriş oluşuyorsa

Bu takdirde kişinin Anestol pomad muhteviyatındaki maddelere alerjisi olduğu düşünülebilir. Anestol pomad, yara, kesik, enfeksiyon olan bölgelere, su toplamış deriye, egzamalı bölgelere sürülmemelidir.

Bu krem derideki çatlaklar, basur ve böcek ısırığı için üretilmiştir. Ağda bölgesinde bunlar dışında bir deri sorunu olmamalıdır.

Anestol pomad anne sütüne geçmektedir. Gebe veya emziren anneler sırf ağda için bu kremi kullanmamalıdır.

Anestol pomad lazer epilasyonda kullanılır mı ?

Anestol pomad lazer epilasyondan önce de kullanılabilir. Ame lazer epilasyon başlamadan önce yıkanıp bölge kurulanmalıdır.

Yorum yapın