Anestol pomad reçetesiz satılır mı

Photo of author

By Bilgio.Net

Anestol pomad deriyi yüzeysel olarak uyuşturup basur veya makat çatlağı gibi sorunlarda ağrıyı azaltan bir kremdir. Peki Anestol pomad reçetesiz satılır mı ?

Anestol pomad fiyatı

Anestol pomad etken maddesi likodain olan jenerik bir ilaçtır. Sadece eczanelerde satılan bir kremdir.30 gramlık tüpü eğer reçetesiz olarak alınacaksa 14,15 TL tutmaktadır.

Anestol pomad nedir ne işe yarar ?

Yaygın olarak kullanılması nedeniyle adı duyulmuş bir kremdir. Sandoz İlaç Sanayi A.Ş. tarafından üretilen Anestol pomad fiyatının uygun olması ve ciddi bir yan etkisi olmaması nedeniyle deride sancı yapan bir çok unsur için kullanılmaktadır.

En yaygın kullanımı basur ağrısıdır. Basur memesini uyuşturarak birkaç saatlik bir rahatlama sağlar. Diğer kullanım alanı ise anal fissür olarak da tabir edilen makat çatlağıdır. Makat çatlağı için kullanılırsa makatın dışına sürülmelidir.

Bunların haricinde kaşıntı yapan cilt sorunları için kullanılır. Kaşıntıyı gidermekle beraber kaşıntıyı tedavi edici bir özelliği bulunmamaktadır.

Anestol meme çatlakları için de kullanılabilir ama etken maddesi anne sütüne geçtiği için doktora danışarak kullanılmalıdır. Meme çatlağı ağrısını tedavi etmekle birlikte cilt onarıcı bir krem değildir.

Anestol krem deri sorunlarında ağrı kesici ve kaşıntı giderici özellikle bir lokal anesteziktir. Lokal anestezik olması nedeniyle prospektüsünde yer almak-yan amaçlar için de kullanılmaktadır.

Örneğin Anestol pomad hanımlar tarafından ağda acısını azaltmak için kullanmaktadır. Erkekler ise bu kremi geciktirici olarak kullanmaktadır. Fahişeler  ve travestiler ise dinimizin uygun bulmadığı ilişki biçiminde acıyı azaltmak için Anestol kullanmaktadır.

Anestol pomad reçetesiz satılır mı ?

Doktor reçete ettiği takdirde Anestol pomadın ücreti kısmen SGK tarafından karşılanmaktadır. Fakat fiyatı ucuz olduğu için insanlar sadece bu ilacı yazdırmak için doktora gidip zaman harcamak, hastaneye giderken dolmuş+taksi ücreti vermek istememektedir. Sadece katılım ücreti 12 TL tuttuğu için doktora gitmek yerine doğrudan eczaneye gidip 14 TL’ye bu ilacı satın almak mantıklı görünmektedir.

Her ne kadar Anestol pomad reçete ile satılırsa da ücretini verdikten sonra eczacı Anestol pomadı vermektedir. Bu konuda eczanede bir sorunla karşılaşılmamaktadır.

Tavsiyeler

  • Anestol pomad deri onarıcı bir krem değildir ve açık yaralara sürülmesi tavsiye edilmez. Yaralarınızın iyileşmesi için yara kremi kullanınız.
  • Anestol pomad geciktirici işlev görsün diye üretilmemiştir. Bu ilacı geciktirici amaçla sık kullanırsanız uzun vadede haz alam noktalarını köreltebilirsiniz.
  • Anestol pomad ağda öncesi işe yarayabilir ama bir garantisi yoktur.
  • Anestol pomad emziren annelerin meme başı çatlaklarına ağrıyı azaltsın diye sürülebilir ama çatlağı iyileştirmek için fazla etkili değildir. Bu konuda daha etkili (ama daha pahalı ) kremler vardır.
  • Anestol pomad kaşıntılara iyi gelir ama egzama kremi değildir. Egzama varsa egzama ilaçları kullanılmaktadır.
  • Anestol pomad basur ağrılarını azaltır ama damar büzücü, iltihap giderici bir özelliği olmadığı için diğer basur kremlerine göre daha az etkilidir.

 

 

 

 

“Anestol pomad reçetesiz satılır mı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın