Araç Kiralama’da Tercih Edilecek Araçlar

Photo of author

By Bilgio.Net

Yaz sezonunun açılması ile birlikte yerli ve yabancı turist akını Türkiye’ye gelirken özellikle araç kiralama sektörü bir hayli rağbet görmektedir. Tatil planları yaparken nereye gidileceğinin yanı sıra ulaşım sorununu çözmek için en önemli nokta araçtır. Aracı olmayanlar araç kiralama şirketlerinden günlük, haftalık ya da aylık kiralayabilmektedir. Fakat araç kiralama esnasında hangi araçlar tercih edilmeli ve işlemler sırasında nelere dikkat edilmeli konularını iyi öğrenmemizde yarar var.

Kaç kişi olacaksanız ona göre geniş ya da ekonomi araç seçeceğiniz gibi araç kiralama şirketini de dikkatli seçmenizde yarar var. 

Kendinize Uygun Araç ve Firmayı Bulun

Bazı firmalar var ki, araçları kiralarken çeşitli kampanyalar sayesinde indirime gitmektedir. Özellikle paket fiyatları sunan, araçları ayağınıza kadar getiren, sorunsuz ve hızlı bir şekilde kayıt işlemlerini halleden firmalar en çok tercih edilenler arasında. Türkiye’nin benzin fiyatlarına göre en uygun seçim ekonomik ve dizel araç olurken, kaç kişilik ve valizlerin sayısına göre seçimde en rahat yolculuğu yapabilecek aracı seçmekte yarar var.

Bazı firmalarda fiyata dâhil birçok seçenek ve kampanya bulunmaktadır. Özellikle ödeyeceğiniz fiyata nelerin dâhil olduğunu bilmekte yarar var. Bazı firmalar sudan ucuz fiyat gösterirken, her şey hariç olarak eklemektedir. Şayet KDV ve diğer gereksinimler fiyata eklenince çok uçuk rakam çıkabilmektedir. Buna göre seçimlerde mutlaka nelerin fiyata dâhil olduğunu bilmekte yarar var. Ayrıca kampanya ve indirimde yararlanmanız daha fazla avantaj sağlarken erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bununla beraber en uygun araç olarak Renault Symbol tercih edilirken, yol tutuşu, sakin gidişi ve konforu çok iyi olduğu için sıklıkla tercihler arasında yerini almaktadır. Araç kiralama esnasında hangi araçlar tercih edilmeli diye merak ediyorsanız araçların size ne vereceğine dikkat etmenizde yarar var.

Kaza, Sigorta ve İptal Koşulları

Araç kiralarken en önemli noktalardan birisi de sigortadır. İleri bir tarihe rezervasyon yaparken firmanın müşterilerine sunduğu iptal koşullarını incelemeniz önemlidir. Aksilik oldu ya da işiniz çıktı gidemediniz. Aracı kiralamayı iptal etmek ya da ertelemek istiyorsunuz. Bazı firmalar ne yazık ki bu konuda yardımcı olmadığı gibi bazı firmalar ise geri iade konusunda müşteriyi tatmin edici şekilde yardımcı olmaktadır.

Her hangi bir kaza anında aracın tüm masrafları aracı kullanan kişiye kalırken, araç kiralama esnasında fiyata dâhil ya da değil mutlaka sigorta yaptırmanızda yarar var. Aksi halde aracı çizdirmeniz bile büyük masraf olacağı gibi uygun sigorta ve kaza koşullarında müşteriye kolaylık sağlayan firmaları seçmelisiniz.

 Serdivan araç kiralama  firmalarına buradan, Erenler araç kiralama firmalarına ise buradan ulaşabilir, araç kiralama konusunda destek isteyebilirsiniz.

Yorum yapın