Artrit Ve Eklem Ağrıları İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi

Bu bölümü okumaya başlamadan önce şunu bilmelisiniz. Geleneksel tıp tarifleri her ne kadar faydalı ola bile tamamen güvenilmez. Şifalı bitkiler bile alerji yapabilir. Tarifteki herhangi bir malzemeye karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın. Sağlık problemleriniz varsa ilk olarak doktora gitmeniz ve şifalı bitkiler kullanımı hakkında tavsiye almanız gerekir.

  • Artrittte, propolis merhemi sizi rahatlatacaktır. Bunun için 100 gr propolise, 100 ml sıvıyağ gerekir. Buhar banyosunda karıştırarak 30 dakika ısıtın ve ardından soğutun. Yatmadan önce, hazırladığınız merhemi ağrıyan eklemlere sürün. Bu merhemi 3 hafta boyunca kullanın.
  • Taze kesilmiş çam ağacı dallarını kaynar suya koyun. 30 dakika bekletin ve süzün. Rahatsız olan eklem yerlerinizi bu sıcak suda 30 dakika dinlendirin. Ardından ağrıyan yeri sarın ve 1 saat uzanıp dinlenin. Romatoid artritte, tedavi 5-7 kür devam ettirilmelidir.
  • 2 yemek kaşığı çam iğnesinin içine 100 gr su koyun ve 2 dakika kaynatıp süzün. Hazırladığınız suyun içinde pamuklu bir bezi ıslatın ve hastalanan eklemin üstüne koyun. Bunun da üstüne naylon yerleştirip sıcak atkıyla sarın. 40 dakika bekleyin.
  • 3 limon ve 150 gr sarımsağı doğrayıp blendırdan geçirin. Bu karışımın içine 200 ml su ekleyip 24 saat bekletin ve süzün. Her sabah aç karnına 50 ml için.
  • Günde birkaç defa, ağrıyan yeri kafur yağı ile ovarak sıcak tutmak, dejeneratif disk hastalığı nedeniyle oluşan sırt ağrılarını, interkostal nevralji ağrılarını ve kas ağrılarını geçirir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here