Arveles kilo yapar mı

Photo of author

By Bilgio.Net

Adet ağrısı, baş ağrısı ve diş ağrısı için kullanılan Arveles kilo yapar mı açıklayacağım. Ama öncelikle Arveles ne ilacıdır ve yan etkileri nelerdir bilgi vereceğim.

Arveles analjezik, antienflamatuvar ve antipiretik bir ilaçtır. Yani:

Analjezik: Ağrıyı durdurucu

Antienflamatuvar:İltihap ve yangı önleyici

Antipiretik:Ateş düşürücü

Özellikleri vardır. Deksketoprofen trometamol içerikli bir ilaçtır

Arveles sadece diş ve baş ağrısı için değil kas veya iskelet sistemi ile alakalı çoğu ağrıyı (artrit, dismenore, gut, ankilozan spondilit ağrıları) dindirmekte veya azaltmakta etkilidir.

Arveles ne tür yan etkiler yapabilir ?

Daha önceden reflü, ülser veya gastrit gibi mide hastalıkları olanlarda Arveles kullandıktan sonra mide ağrısı görülebilir. Arveles yemekten yarım saat önce alınırsa daha etkilidir. Ama mide problemleri olanlar ilacı yemekle birlikte veya yemeğin ardından almalıdır.

Arveles kullanmayı alışkanlık haline getirenlerde mide hastalıkları gelişebilir veya daha önceden hiç belirti vermeden mide kanaması görülebilir.

Arveles bazı kişilerde mide bulantısına neden olabilir.Her seferinde mide bulantısı oluyorsa doktora bilgi verilerek ilacın muadili kullanılmalıdır.

Arveles bazı kişilerde sersemlik ve zihin bulanıklığı yapabilir. Bu nedenle araç ve iş makinesi kullananlar böyle bir etkiyle karşılaşırlara ilacı değiştirmelidirler.

Arveles’in diğer bir yan etkisi ise ishaldir. Buna ilave olarak abdominal ağrı ve dispepsi görülebilir.

Arveles’in uzun süreli (her gün) kullanılması önerilmez. Uzun süreli kullanımda böbrek ve karaciğeri yormakta, deri döküntülerine neden olmakta, solunum hastalıklarını tetikleyebilmektedir.

Arveles kilo yapar mı ?

Arveles içerdiği etken maddeler itibariyle sürekli kullanılsa dahi şişmanlatıcı, kilo aldırıcı bir etkiye sahip değildir. Bazı kişilerde halsizliğe yol açacağı için hareket kısıtlamasına bağlı olarak bir miktar kilo alımı olabilecekse de genel itibariyle Arveles kilo yapıcı bir ilaç değildir.

Yorum yapın