Baskılı Kağıt Bardakların Kullanımında ki İnanılmaz Artış

Photo of author

By Bilgio.Net

Baskılı kağıt bardakların kullanımı artmaya devam ediyor. Gün geçtikçe artan ve değişen insan ihtiyaçları için geliştirilen araç, gereç ve tüm diğer malzemeler arasında baskılı kağıt bardak modelleri de bulunmaktadır. Kağıt bardak modellerini incelediğimizde işlevsel, doğaya geri kazandırılabilir, özgün ve bir o kadar hafif üretim özelliği dikkat çeken ayrıntılardır.

Tasarımcıların hayal gücü ile şekilden şekle giren plastik bardak, yenilikçi süreçleri de sürekli desteklemektedir. Standart baskıların yanı sıra özel baskıları da destekleyen bu ürünler için bu işi yapan firmalardan bilgi ve hizmet talebinden bulunulabilir.

Üzerine mesaj, resim, ileti ve adres bilgilerinin yanında özel renklendirmeler ve logolarla içeriği daha ilginç hale getiriyor. Bir nevi marka temsili ve reklam özelliği gören karton bardaklar, sosyal içerikli çalışmalarda da tanıcı ve promosyon ürün olarak da kullanılmaktadır. Pürüzsüz yüzey, ısıyı, ışığı ve sıvıyı tutan özelliği ise bu bardakların tercih edilmesinin bir diğer sebebidir.

Karton Bardakların Kullanımını Arttıran Özellikleri

Karton bardaklar sadece içecek amaçlı değil, yiyecek ve atıştırmalık tatlılar için de kullanılır. İç içe geçebildikleri için bir defada çok sayıda bardağın bir yerden bir yere kolayca taşınması mümkündür. Bu yönüyle özellikle davet ve kitle halindeki topluluklara hitap eden organizasyonlarda bu ürünlerden sıklıkla yararlanılmaktadır. Yukarıda belirtilen sade tasarımların yanında sade ve tek renk seçenekleri de isteğe bağlı olarak hazırlatılabilir. Bu tür ürünler seyahatler, piknik alanları, kamu kurum ve kuruluşlarında da su ve benzeri içeceklerin tüketiminde kullanılmaktadır. Bir defalık kullanıma uygun olduğu için hijyeniktir. Ayrıca pratik kullanımı sayesinde gereksiz su ve deterjan sarfiyatının da önüne geçer.

Karton bardaklarda ebat ayarı oz olarak hesap edilir. 7,8, 9, 10 oz şeklinde artarak devam eden ifadeler bardaklarda hem boyun hem de derinliğin arttığını gösteren ölçütlerdir. Bu ölçüt üretim aşamasın da ve ürün talebi aşamasında sıklıkla kullanılır.

Yiyecek ve içecek mekanlarında müşterilere yapılacak ikramlarda menülerde bardakların kaç oz olduğu ayrıca belirtilir. Dayanıklı karton yapı çevresel koşullara karşı uzun müddet kendisini muhafaza edebilir. Böylece sıklıkla karton bardak tüketimi yapan sektörler stoklama yaparak da bu malzemeleri hali hazırda tutabilirler.

Yorum yapın