Büyümeyen köpek fiyatları

Photo of author

By Bilgio.Net

Hayatına renk katmak ve sevgisine ihanet etmeyecek bir şeye bağlanmak isteyenler sadakati ile bilinen ev köpeklerini tercih etmektedir. Köpekler tabiatları itibariyle dost canlısı, zeki ve sevimli canlılardır. Fakat evde beslemek istenildiğinde “büyüme” gibi bir durumları vardır.

Yavru iken sevimli ve bakımı kolay olan köpekler kilo almaya başlayınca kakası, tüyü, maması derken aile bireylerine zamanla “külfet” gibi gelmeye başlarlar.Bu nedenle insanlar büyümeyen yavru köpek satın almayı tercih etmektedir. Elbette büyümeyen köpek olmaz ama yetişkin hali bile çantaya sığabilen türleri bulunmaktadır.

Bu makalemde büyümeyen 3 köpekten bahsedeceğim.

Pomeranian Boo

Çoğu kişi bu köpek cinsini  ilk kez Mehmet Ali Erbil’in oynadığı bir dizide görmüştür sanırım. Görüntüsü aşırı sevimli olan bu köpek cinsi fazlasıyla aktif ve oyun sever bir köpek türüdür. Cüssesi küçük olduğu için kucakta gezdirmeye müsaittir. Kilosu en fazla 3 kilograma kadar çıkar.

En az bir çocuk kadar ilgi isteyen Pomeranian Boo cinsi köpeklerin bakımı da emek ister. Dişleri, tırnakları, gözlerini, kulaklarını düzenli olarak temizlemek ve sık sık gezdirmek gerekir. Aileyle vakit geçirmeye bayılır. Hassas bir köpektir, sahibi katı kurallar koyarsa o da inatçı bir hale gelebilir.

Satılık Pomeranian Boo köpeklerin fiyatları  5 bin TL’den başlamakta ve 50 bine kadar çıkmaktadır.

Toy Poodle

Bu köpek kaniş grubundandır ve oldukça zekidir. Eğitimi kolaydır ama sert eğitime gelemez. Eğitime yavru iken başlamak gerekir. Aile fertleriyle ve eve gelen yabancılarla uyumludur. Toy Poodle cinsi köpekleri öne çıkaran  özelliği kendinden ne istendiğini anlayabilecek kadar zeki olmalarıdır. Ayrıca yön bulma yetenekleri de harikadır.


Toy Poodle cinsi köpekler fazla büyümeyen köpeklerdir, bakımı kolay, fiyatları da uygundur

Maltese Terrier

Maltese Terrier kendine aşık ettiren bir sevimliliğe sahiptir. Tabiri caizse cep boy bir köpektir. Sevimli olmaları ve 18 yıl yaşayabilmeleri nedeniyle en fazla tercih edilen köpek türlerinden biri oluştur. Maltese Terrier bir artı özelliği de tüy dökmemesidir. Bakımı kolaydır. Göz çevresinin etrafındaki kılların temizlenmesi gerekir. Sevimlidir ama aşırı ilgiden de hoşlanmaz. Fiyatı da özelliklerine göre uygundur.

“Büyümeyen köpek fiyatları” üzerine bir yorum

  1. açıkçası ben burayı çok sevdim herşeyi öğrenebiliyoruz ve büyümeyen köpek fiyatlarınıda sizden baktım açıkçası çok memnun oldum birdaha birşeye bakacakken buraya soracağım baybay iy işler

    Yanıtla

Yorum yapın