Beddo ortopedik minder kullananlar

Photo of author

By Bilgio.Net

Beddo ortopedik minder kullananlar, deneyimlerini başkaları ile paylaşabilsinler diye bu sayfayı beddo minder yorumlarına ayırdık. Şimdilerde reklama fazlasıyla bütçe ayırarak markasını geniş kitlelere tanıtmayı başaran Beddo firması sadece birkaç yıllık bir firma ve insanlar doğal olarak bu firmanın ürünlerini satın almadan önce başkalarının yorumlarına ihtiyaç duyuyor.

Beddo ortopedik minder hakkında kendi sitesinde, alışveriş sitelerinde ve şikayet sitelerinde yorumlara rastlamak mümkündür. Ancak buralardaki yorumlara bakarak bir karara varma zor. Çünkü alışveriş sitelerindeki yorumlar genellikle henüz ürünü kullanmadan önce kargo geldiğinde yapılıyor( sitede puan biriktirmek maksadıyla) şikayet sitelerinde ise sadece şikayet ağırlıklı yorum var, diğer yönleri belirtilmiyor. Kendi sitesindeki yorumlar ise reklam amaçlı yorumlar.

Bu nedenle Beddo ortopedik minder hakkında gerçek yorumları daha geniş kitlelere iletebilmek için bu yazıyı kaleme almış bulunuyorum.

Öncelikle kendi yorumlarımı belirteyim:

Beddo minder yorumları

Ürün üzerinde genel bir inceleme yapıldığında, minderin kuyruk sokumu bölgesinde ağrısı olanların kullanabileceği bir ürün olduğu anlaşılmaktadır. Kuyruk sokumu bakması, koksiks kemiğinin zedelenmesi, yerinden çıkması gibi durumlarda hasta aşırı derecede bir ağrı hissedeceği için oturması zaruri olan durumlarda ağrılı bölgenin oturulan yere temas etmemesi için Beddo minder kullanılabilir.

Ana tedaviye devam etmek koşuluyla destekleyici unsur olarak kuyruk sokumu ile alakalı sorunlarda Beddo minder doktora da danışmak kaydı ile kullanılırsa faydası görülecektir. Koksiks kemiği kırıldığında alçıya alınamadığı için zaten bir süre oturma minderi kullanmak zorunludur. Fakat kuyruk sokumu minderinin ne zamandan itibaren ve ne süre ile kullanılacağına doktor karar vermelidir.

Üründe yıkanabilir kılıf, kaydırmaz ve fermuarlı tasarım kullanılmış olması başlıca artılarıdır. 30 TL’ye alınan oturma minderleri gibi hemen ezilmiyor. Tasarımı da gayet güzel. 100 TL fiyatını hak eden bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Öte yandan firmanın vadettiği bel fıtığı, bel ağrısı, siyatik, bacak ağrısı, boyun ağrısı, sırt ağrısı, boyun fıtığı ve siyatiğe iyi gelme iddialarını aşırı buluyorum. Bu tür sorunları olanlar da Beddo minder kullanabilirler ama Beddo minderin bu sorunlar için işe yarayacağını düşünmüyorum.

Çünkü bahsedilen sorunlar genel olarak “oturarak” tedavi edilen sorunlar değildir. Doğru oturma biçimini düzenli olarak uygulamak, omurgayla alakalı sorunlar için faydalıdır fakat minder olmaksızın da “doğru oturma pozisyonu” uygulanabilir.

Dolayısıyla Beddo oturma minderinin faydasının sadece kuyruk sokumu ile alakalı sorunlar için görülebileceğini, bel,sırt, boyun ve bacak ağrılarını gidermek için  bu minderin gerekli olmadığını belirtmek isterim.

Açıkçası Beddo oturma minderi kuyruk sokumu ağrısı konusunda piyasada satılan ucuz minderlere göre daha iyidir. Paranızın karşılığını alabileceğiniz bir üründür. Fakat kategorisinde daha kaliteli ürünler de vardır.

Yorum yapın