Benpain trio gargara yutulursa ne olur ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Bu makalede Benpain trio gargara yutulursa ne olur sorusuna cevap vereceğim. Buna ilave olarak Benpain trio gargara ile ilgili deneyimlerimi paylaşacağım.

Yakın zamanda şiddetli bir viral hastalığa yakalanmış ve iyileşme sürecimi ŞU yazıda anlatmıştım. Açıkçası Benpain trio gargara ile son hastalığımda tanıştığımı söyleyebilirim.

Benpain trio gargaranın bazı artı özellikleri nedeniyle benden olumlu puan topladı. Bu makalede hem Benpain trio gargara hakkında bilgiler vereceğim hem de bu gargara ile ilgili deneyimlerimi paylaşacağım.

 Benpain trio gargara yutulursa ne olur ?

Gargara kullananlar sıklıkla bu soruyu zihninden geçirmiştir. Zaten bir miktar yanlışlıkla yutuluyor, acaba hepsini yutsam ne olur, ağzımı gargara ile çalkaladıktan sonra su ile çalkalamam gerekiyor mu, gibi şeyleri merak edenler çoktur.

Benpain trio gargara içinde üç adet etken madde var:

Klorheksidin diglukonat : Antimikrobiyal bir maddedir, boğaz ve ağız içindeki mikropları kırar.

Benzidamin HCl : Ağrı kesicidir, boğaz ağrısını azaltır.

Setilpiridinyum klorür : Antiseptik bir maddedir, mikropları kırar.

Benpain trio gargara yutulmamalıdır. Nasıl kullanılacağı makalenin devamında anlatılmaktadır. Diyelim ki yutuldu, çok mühim değil, sonrakine yutmamaya gayret etmek gerekmektedir.

Benpain trio gargara içeriği kısmen yakıcı olduğu için yutulduğu vakit yemek borusunu ve mideyi tahriş edebilir, sindirim sisteminde ufak çaplı hasar meydana getirebilir.

Bir kere yutulmayla önemli bir şey olmaz ama yutulacağını zannedip her seferinde yutarsanız bahsedilen bölgelerde tahrişe neden olursunuz.

Benpain trio gargara ne ise yarar ?

Benpain trio gargara diş eti hastalıklarında, boğaz iltihabında, tonsilit, bademcik iltihabı, yutak iltihabı gibi sorunlarda kullanılır. Hem mikrop kırıcı, hem de ağrıyı azaltıcı özellikleri bulunmaktadır.

Benpain gargara günde kaç kez kullanılır ?

Benpain trio gargara günde 2 kere dişleri fırçaladıktan sonra kullanılır.

Benpain gargara kaç yaşında kullanılır ?

Benpain trio gargara 12 yaşın üzerindeki kişiler için uygundur.

Benpain gargara nasıl kullanılır ?

Gargara kutusu içinde çıkan ölçek gargara sıvısı ile doldurulur, su ile seyreltmeden gargara yapılır ve tükürülür. Gargaradan sonra su ile çalkalama yapılmaz. En az 30 saniye ağza başka sıvı girmemesi gerekir.

Kullanım süresi 4-5 gündür.

Benpain gargara yorum

Benpain trio gargara yeni nesil bir ürün. Ben daha önceden yakıcılık etkisi yüksek ama mikropları kırmada daha etkili gargaraları kullanıyordum. Gargaralar mikrop kırıyordu ama boğazı da yaktığı için öksürüğe ve boğaz tahrişine neden oluyordu.

Benpain trio gargara hafif bir ürün. Hem mikrop kırıyor hem de ağrı azaltıyor. Fakat etki süresinin kısa olduğunu söylemliyim. Ciddi boğaz ağrılarında günde iki kere kullanmak kesinlikle yeterli gelmiyor.

Aroması fena değil. Boğazı yakmadığı ve boğaz ağrısını azalttığı için memnunun ama dediğim gibi etkisi zayıf biraz.

Yorum yapın