psikoloji

Herkes stres, üzüntü, keder ve çatışma dönemleri yaşar, bu nedenle kendinizi kötü hissettiğinizde, sorun hakkında bir profesyonel görmenin zamanının gelip gelmediğini bilmek zor olabilir. İzmir psikolojik danışmanlık kliniği NoraPsikoloji, tüm ruhsal sorunlarınız için destek vermeye hazır. Uzman ve deneyimli ekibi ile: Çocuk – ergen sorunlarından, Aile ve çift terapisine kadar birçok terapi ve danışmanlık hizmetini bulabilirsiniz.

İzmir psikolojik danışmanlık hizmeti arayışınızda tek yapmanız gereken telefon etmektir. Gerekli ön görüşmeden sonra uzman Psikolog danışmanınız terapilere başlayacaktır. Klinik ortamında görüşmek sizin için zor oluyorsa izmir psikolog alanında da kariyer sahibi olan Norapsikoloji Online psikolog ekibi ile Online Terapi hizmetlerinde de ülke çapında destek görmektedir.

Psikiyatri camiasında teşhis edilebilir akıl hastalığını belirlemek ve yönetmek bir öncelik olsa da yönetilecek net bir durumu olmayanlar için psikolojik yardım da aynı derecede önemli olabilir. Gereksiz yere acı çekmenin yanı sıra, sıkıntı içinde olanlar profesyonel yardım almaktan kaçınarak aslında sorunu daha da kötüleştirebilirler.

Peki randevu alma zamanının geldiğine dair bazı işaretler nelerdir? NoraPsikoloji uzmanları sizler için; kendimizi kötü hissettiğimiz zamanlarda arayabileceğimiz bazı göstergeleri ortaya çıkarıyor.

Neden Bir Psikoloğa Gitmeliyiz?

Bugün nasıl hissediyorsunuz? Her şey yolunda mı? Bir şey için endişeleniyor musunuz?

İzmir Psikolojik Danışmanlık arayışınızda sizlere rehber olacak olan Nora Psikoloji Kliniği, insanların neden böyle hissettiklerini, neden belirli bir şekilde düşündüklerini ve hedeflerine ulaşmak için bazı çılgın ve verimsiz düşünce ve davranışları nasıl değiştireceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı oluyoruz.

Yetişkin ve ergen psikolojisiyle çalışan uzman klinik psikologlarımız bu alanda 5000’den fazla seans tecrübesine sahiptir. Klinik durumların yanı sıra günlük hayatı zorlaştıran durumlarla ilgili de destek olmaktayız.

Yine de gerçek şu ki, psikoloğa gitmek için “doğru” bir zaman yoktur

İnsanlar, belirli bir zihinsel sağlık sorununun tedavisine yardımcı olmak veya hayatta belirli bir amaca ulaşmak istemek kadar basit bir şey anlamına gelse de her türlü nedenden dolayı terapiye giderler.

Aslında, terapiyi duygusal ve zihinsel bir refah kontrolü olarak düşünmeyi seviyoruz. Online terapi veya yüz yüze terapi kendimizi daha iyi tanımak, geçmişteki acıları ve hayal kırıklıklarını çözmek ve bunların bugün yaptığımız seçimleri olumsuz etkilemediğinden emin olmak için güvenli bir alan sağlar.

İster belirli bir zihinsel sağlık sorunundan mustarip olduğunuzu biliyor olun, ister yalnızca “bir şeylerin ters gittiğini” hissediyor olun, terapi, belirtilerinizi daha iyi yönetmeniz ve sorunun kökenine inmeniz için size doğru araçları sağlayabilir.

Hepimiz sinirlenir ve üzülürüz ama ne kadar yoğun ve ne sıklıkta? İşlevsellik yeteneğinizi bozuyor mu veya önemli ölçüde değiştiriyorsa psikolojik destek almanız gerekebilir.

Ailede bir ölümün acısı, bir ayrılık ya da iş kaybı, psikolojik danışmanlık almanız gerektiğini göstermek için yeterli olabilir. Bu duyguların kendi kendine geçeceğini düşünmeye meyilliyiz. Ama her zaman bu şekilde olmayabiliyor.

Mevcut bir ilişkide zorluklar yaşıyor olsanız da bekarsanız ve kendinizi tekrar tekrar aynı ilişki kalıplarına düştüğünüzde buluyorsanız veya çevrenizdeki insanlardan ihtiyacınız olan desteği asla alamadığınızı düşünüyorsanız, terapi yardımcı olabilir.

Birçok insan terapiye kendilerini kaybolmuş veya boş hissettikleri için gelir. Belki şimdiye kadar hayat bekledikleri gibi gitmedi ya da belki de istedikleri her şeye ulaştılar ama her şeyin ne için olduğunu sorgulamaya başladılar. Mesele şu ki, rotayı değiştirmek için asla geç değildir.

İzmir psikolog arayışınızda NoraPsikoloji kliniği olarak, alanlarında deneyimli uzmanlarımız, sizin için gerçekten önemli olan şeyleri keşfetmeye çalışır, böylece anlam ve amaç dolu bir hayat kurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here