Çay tansiyonu yükseltirmi

Photo of author

By Bilgio.Net

Çay birçoğumuz için vazgeçilmez bir alışkanlık. Fakat tansiyonu olanların alışkanlıklarını gözden geçirmeleri gerekiyor. Yüksek tansiyon hastalığı kötü beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam nedeniyle oluşuyor.

Çoğumuzda çay alışkanlığı var. Düzenli olarak çay içmek bizler için keyif olsa da bu bağımlılık nedeniyle bazı organlarımız uzun vadede zarar görmektedir.

Düzenli olarak çay içmek iki şekilde tansiyonu yükseltmektedir. Birincisi düzenli olarak uyarıcı madde alıyoruz, bu tansiyonu yükseltiyor. İkincisi ise çayla beraber şeker de tüketiyoruz. Biz fazla önemsemesek de çaya atılan şeker kandaki şekeri yükseltiyor bu da damar sağlığını olumsuz etkileyerek tansiyonu çıkarıyor.

Çay tansiyonu yükseltirmi

Yüksek tansiyon hastası iseniz günde 2-3 bardak çay içebilirsiniz. Bu miktarın tansiyonu pek etkilemediği gözlenmiştir. Fakat günde 5-10 bardak çay içiyorsanız bunun tansiyona etkileri olacaktır.

Çayın şekerini azaltarak, demini azaltarak bazen çay yerine çeşitli bitki çayları içerek çay alışkanlığınızı sürdürebiirsiniz.

Yorum yapın