Cep telefonu aksesuar dükkanı açmak 2019

Photo of author

By Bilgio.Net

2019 yılında cep telefonu aksesuar dükkanı açmak isteyenler için telefoncu dükkanında olması gerekenler, telefon kılıfı ve aksesuar dükkanı açmak, rafları ve dükkan açmak için gerekli belgeler ile nelerin yapılarak satışların artması planlandığını gösteren bir araştırma yaptık. Umarım zevk alarak okursunuz.

Cep telefonu aksesuar dükkanı açmak karlı mı ?

Günümüzde iyi bir firmada iyi bir düzeyde çalışmadıktan sonra sigortalı bir iş yapmak yetmez çoğu zaman ya ek iş ararız her birimiz ya da kendi işimizin patronu olmak en iyi fikir olarak aklımıza düşer. Böyle durumlarda hemen yeni iş fikirleri düşünürüz. Bu durumda çoğu insanın aklına gelecek ve yapmayı düşündüğü ilk işlerin başında gelir telefon dükkanı açmak fikri. Bundan mütevellit olsa gerek ki, her cadde başında ve cadde boyunca en az beş altı tane dükkan ile karşılaşmak gayet tabi oluyor dolayısı ile bu kadar fazla olmaları rekabeti güçlendiriyor ve müşteriyi bölüyor bu da işin en büyük dezavantajından sayılıyor. her caddede beş altı dükkan aralığında telefoncularla karşılaşmak mümkün, bu işin en büyük dezavantajı bu.

Geçenlerde bir mecmua okurken Türkiye için Uluslararası bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmayı fark ettim de konu aslında piyasanın ne derece aktif olduğunu gösteriyor. Günümüz koşulları gereği ve globalleşmenin bir sonucu olarak görünen teknoloji kullanımı noktasında epey tüketen bir toplum olduğumuzu ve ürün yenilemeyi hangi aralıklarla yaptığını gösterir nitelikte. Araştırmayı yapan şirket Millward Brown, ülkemizde, Türk tüketicisinin ürün yenileme alışkanlığı ile ilgili sonuçları ortaya koydu. Nicelik değerlerini açıklamak gerekirse şayet; son 1 yıl içerisinde 100 kişiden 50’sinin cep telefonu satın aldığını, aynı zamanda tüketicilerin cep telefonlarını ortalama 2,5 yılda bir yenilediğini ortaya koydu. Bu rakam doğrultusunda aslında cep telefonu dükkanı açmanın ne derece mutmain ve ne derece doğru bir karar olduğu görülebiliyor.

Telefoncu dükkanında olması gerekenler;

  1. Vergi levhası
  2. İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı
  3. İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )
  4. Güvenlik Ekran Alarm Sistemi (Telefonlara Hırsızlık Önlemi)
  5. İç Mobilya dekorasyonu Mobilyaları (Telefon Rafları)
  6. Cam Sehpalar ve Masalar (Telefonlara dokunmadan sergilemek için)
  1. Reklam Köşesi (Telefonların reklamlarını yapabilmek için)
  2. Kapı Alarmı ( Hırsızlık önlemi)
  3. LCD Ekranlar (Telefon Modeli gösterimi-Reklam)

Faaliyet Alanınızı Belirleyin

Öncelikle faaliyet alanınızı belirleyin ve faaliyet alanınızda ne satışı yapacağınıza iyi karar verin, kendi firmanıza ait hedeflerin olsun.

İnternette Satışlara başlayın

İnternet kullanımının ne derece önemli olduğunu söylememe bile gereğinin olmadığını biliyorsunuz. Onlarca araştırmanın delil olarak karşımıza çıktığı ve insanların yoğun ilgi gösterdiği internet hayatından satış yapacağınız bir siteniz olsun bunun yanında gittigidiyor , sahibinden.com gibi siteler de telefon satışları için ilanlar vermelisiniz.

Toptancılar ile bağlantı kurun

Toptan ucuza Eminönü Doğubank’tan alacağınız ürünleri Eminönü Doğubank’ın da satın aldığı yer ile kontak kurup, doğrudan asıl toptancı yerinden almalısınız bu sizin sürümden kazanmanıza sebebiyet verecektir.

Alternatif ürünlerin satıldığı bir bölüm

Dükkanın içinde küçük bir köşesinde ise, telefon kılıfı, kulaklık, usb bellek, 3fingers vb… ürünleri pazarlayabilirsiniz.

Teknik destek personeli

Telefonlara arıza bakım tamiri için teknik destek verebilecek bir eleman bularak da dükkan cirosunu %80 oranında arttırmanız mümkün.

 

Yorum yapın