Cep telefonu dükkanı açmak karlı mı ?

Photo of author

By Bilgio.Net

Telefoncu dükkanı açmanın maliyeti

Telefoncu dükkanı açmanın maliyeti, telefon tamir dükkanı açmak, aksesuarcısı açmak ve bayiliği konularında sizleri bilgilendirmeye çabalayacağız.Şimdiden iyi okumalar.

Teknolojinin gelişiminden kaynaklı girişimcilerin en önemli tercihleri arasında olması beklenen tercihler arasındaydı. Ve bu beklenti yerini bulduğu gibi kaybetmeden korumaktadır. Çağımızın gelişmiş seçeneklerinden kaynaklı bilgisayar, tablet, telefon gibi teknolojik ürünlerin uygulamalarına ve donanımsal faaliyetlerinin giderilmesi ile ilgili iş yerleri kurulmaya başlanmıştır. Bir girişimci yapacağı işin her ince ayrıntısını bilmek zorundadır. Bir işe başlayacağı zaman o işin her durumunu araştırması gerekir. İşin getirileri götürüleri ve o işin kurulma aşamasındaki maliyetlerinin miktarı aynı zamanda yapılan yatırımın geri dönüşümünün sağlanıp sağlanmayacağı ya da geri dönüşümünün sağlanacağına emin olunan yatırımın geri dönüşünün ne kadar sürede sağlatılacağı bilinmesi gereken durumlardan biridir.

Öncelikle yapmak istediğiniz işi belirlemeniz gerekir. Siz bir telefoncu dükkanı açmak istiyorsunuz peki bu işi nasıl yapacağım bana bir telefoncu dükkanı açmanın maliyeti ne kadar olur, başladıktan sonra işi sürdürmekte zorlanır mıyım, bana çıkacak olan maliyetin miktarı çok mu fazla olur, ne zaman kar etmeye başlarım gibi düşüncelere mi sahipsiniz?

Cep telefonu dükkanı açmak karlı mı?

Siz telefoncu dükkanı açmak istiyorsunuz. Telefoncu dükkanı açmak için bu meslekte neler yapılacağını bilmek gerekli. Açacağınız bu işyerinde yeni mobil cihazların tanıtımını yapabilirsiniz ve bu şekilde yeni ürünlerin satışını yapma imkanına sahip olursunuz. Büyük markaların alt birimi\bayiliği olarak çalışabilirsiniz. Avea, Türkcell , Vodafone gibi markaların kullanıcılarına kontör ihtiyacını gidermek adına satış yapılabilir. Telefon kullanıcıların ihtiyaç duyduğu telefon parçalarının satışı sağlanabilir ya da bozulan telefonların tamiri yapılabilir. Yazılım yüklenmesi gereken telefonlara yazılım yüklenebilir.  Fatura ödemeleri yapılabilecekleri arasındadır. Görüldüğü gibi telefoncu dükkanlarının yapabileceği bir çok iş mevcut ve bu işlerin müşterileri de artan teknoloji genişleyen akıllı telefon kullanıcılarının yaygınlığı ile geniş bir yelpazeye sahiptir. Öncelikle bu işin maliyetinin var oluşunun yanında getirilerini düşünerek hareket etmek gerekiyor. Yapılacak maliyetin yanı sıra bu maliyetin kazanca dönüştürülme aşaması kısa sürelidir. Türk halkının ortalama her iki buçuk yılda bir telefon değiştirmeyi adet edindiğini de düşünür isek piyasa olağanüstü bir ikinci el pazarının oluşması kaçınılmaz bir gerçektir bu da telefoncu dükkanının açılması konusun da girişimcinin iyi bir işe adım attığının açıklamasıdır. Bu durum ile birlikte daha çok kazanç elde etme imkanınız da son derece fazladır. Klasik ticaretin en önemli detaylarından bir tanesi olan “ para ile para kazanmak ” tam olarak bu sektör için geçerlidir.

Cep telefonu dükkanı açmak için başlangıçta bu dükkanı açabilmek için bir başlangıç yatırımı yapmanız gerekebilir. Yalnız bu yatırımı size geri dönmesi tamamen sizin eliniz de olan bir durumdur. Kuracağınız bu yeni iş için doğru zaman doğru yer ve doğru kurulumu sağlamanız gerekmektedir. Bu işin üretimini en iyi yapacağınız konumu belirleyin ve yatırım yaptığınız tüm parayı kısa sürede geri dönüş olarak elde edin. Var ise iş ortağınız ve bir pazarlama uzmanı edinerek onun ile birlikte eksiksiz bir plan hazırlayarak bu işe başlayın. Bir uzman ile çalışmak size maliyeti arttırmak gibi gelse de unutmayın az yapılan yatırımın hiç gelmemesi mi iyi çok yapılan yatırımın katlanarak devamlı geri dönüş yapması mı iyi sizin için. Bu durumun ayrımını iyi yapın. Telefoncu dükkanı açmanın maliyeti artıyor gibi görünse de size sürekli ve çok kazanç sağlayacak bir yer inşa etmenin yol haritasını çiziyoruz.

Cep telefonu dükkanı açma maliyeti

Dükkanınız ne kadar büyük bir yer olur ise maliyet de doğru orantılı olarak artacaktır. Büyük olan dükkan için gerekli olanlar ise kirası, yakacağı elektriği, çalışan sayısının fazlalığı bunların hepsi sizin kuracağınız işin maliyetini doğrudan etkilemektedir. Bu nedenlerden kaynaklı kesin bir maliyet vermek doğru olamaz. Sizin işiniz ve bu işin büyüklüğü, durumu sadece sizin netleştirebileceğiniz bir iş . Kuracağınız işin kurulduğu şehir, ilçe dahi oluşacak maliyeti farklılaştırmaktadır. Lakin telefoncu dükkanı açma maliyeti ortalama olarak 25-30 bin TL civarında olur. Minimum yapacağınız masraf budur. Açmak istediğiniz dükkanın yeri, kirası, çalıştırılacak eleman sayısı satılacak ürünler ve yapılacak işlerin götürüleri gereken malzemeleri bu maliyetin artışına sebep olabilir.

 

Yorum yapın